Psikolojim Evlilik İçin Hazır mı Nasıl Anlarım?

İnsanın psikolojisi evliliğe hazır olmadan evlendiği zaman mutlu olabilmesi ve sağlıklı uzun süren bir ilişki yaşaması zordur. Peki bir insan evlilik için uygun bir psikolojiye sahip olup olmadığını yani evliliğe hazır olduğunu nasıl ve nereden anlayabilir. İşinin ehli ünlü bir psikolog bizi bu konuda aydınlatıyor:

Psikolojim Evlilik İçin Hazır mı Nasıl Anlarım?
Psikolojim Evlilik İçin Hazır mı Nasıl Anlarım? admin
loading...

 

Profesör Carol Morgan, her erkeğin evlilik için hazır olduğunu belirleyen biyolojik bir saati olduğuna dikkat çekti. Eğer sevgilinizi gözlemlerseniz, kolayca zamanın gelip gelmediğini anlayabilirsiniz.

Özel bir ekip yaşları 17-70 arasında değişen 2500 kişilik bir erkek grubunu inceledi. Evliliğe hazır olduklarının ilk belirtileri, bar ve gece kulübü gibi mekanlara gitmekteki isteksizlikleri olarak kaydedildi. Araştırmaya katılan erkekler bu tür yerlerde kendileri dışlanmış hissettiklerini belirtti.

Morgan’a göre ikinci belirti ise ekonomik özgürlük. Erkeklerin çoğu evlenmeden önce ekonomik bir güç elde etmiş olmayı amaçlıyor. Örneğin; kendi faturalarını bile zar zor ödeyebilen bir erkek, evlenmeyi pek de aklından geçirmiyor.

Üçüncü belirti baba olma isteği olarak gözlemleniyor. Eğer sevgiliniz arkadaşlarınızın çocuklarıyla oynarken büyük keyif alıyorsa baba olmaya hazır demektir.  Ve elbette son olarak plan yapan ve “koca” gibi davranan bir erkek görülüyor. Eğer sevgiliniz uzun vade planları yapmaya başladıysa evlilik çanları çalıyor demektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...