Çocuğumun Zeki Akıllı Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Çocukların daha zeki olması için nasıl yetiştirmek gerekir, akıllı bir çocuk büyütmenin yolları ve yöntemleri, çocuğun zekası nasıl gelişir, çocukların aklını geliştirmek ve hafızasını güçlendirmek için neler yapabiliriz

Çocuğumun Zeki Akıllı Olması İçin Ne Yapmalıyım?
Çocuğumun Zeki Akıllı Olması İçin Ne Yapmalıyım? admin
loading...


Zekayı sadece genetik unsurlara bağlamamak gerekir.
Kalıtımla birlikte gelen genetik unsurların yanısıra; hamilelik döneminde bebeğe müzik dinletmek, yeteri kadar kilo almak, düzenli beslenmek ve spor yapmak gibi bebeğin gelişimini de etkileyen bir çok unsur vardır. Bebek bu pek çok unsurun tesiri sonucunda dünyaya belli bir potansiyelle gelir.

Bebeğin zekası hamilelik süresindeki annenin çevresinin ‘si ve doğumdan sonraki bir kaç aya bağlı olarak değişlenlik gösterir.

Omega-3 yağ asitleri
Bu yağ asitleri rahimdeki gelişim kadar bebeğin zekasını da etkiliyor. Hamilelik dönemi boyunca omega-3 açısından zengin balık tüketimine veya kapsül alımına dikkat edilmesi gerekiyor.

Kolin
Bu madde beynin hafıza ve öğrenme bölümlerinin gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Hamile bayanların günde 450 mg, emzirenlerin ise 550 mg kolin alması öneriliyor. Kolin yumurta, dana eti ve süt ürünlerinde bol miktarda bulunuyor.

Annenin diş sağlığı
Diş hastalığı olan anneler erken doğum veya zayıf bebek dünyaya getirme gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirler. Bu bebeklerde öğrenme bozukluğuna oldukça sık rastlanır.

Stres
Bebek bekleyen bir annenin stres altında olması en önemli faktörlerden biridir. Stres sadece fiziksel gelişimi değil zeka gelişimini de olumsuz yönde etkiler. Stres rahime giden kan akışının azalmasına ve doğal olarak beyin gelişiminin sekteye uğramasına neden olur. Bu nedenle hamilelik sürecinde stres altında hissediyorsanız kesinlikle bir psikologa başvurmalısınız.

 

bilgilersitesi.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...