Bebeğiniz olunca hayatınızda neler değişecek?

Bebek sahibi olduktan sonra hayatınızda nelerin değişeceğini şimdiden öğrenmeniz sürprizlerle karşılaşmamanız açısından oldukça önemli.

Bebeğiniz olunca hayatınızda neler değişecek?
Bebeğiniz olunca hayatınızda neler değişecek? admin
loading...


 

Bebeğiniz olunca hayatınızda neler değişecek


Kadın ve erkeğin hayatında en büyük değişiklik hiç kuşku yok ki bebek sahibi olmaya karar verdikleri andır. Eğer keyifli ve sosyal hayatın oldukça içinde bir hayat sürdürüyorsanız emin olun ki bu kararı vermek daha da zorlaşır. Sizden daha önce bebek sahibi olan eş, dost ve akrabadan da sıklıkla "Bebekli hayat çok farklı. Şimdi gezin, ilerde sizde bizim gibi rahatlıkla gezemeyeceksiniz" olacak.
Peki siz bu değişikliğe gerçekten hazır mısınız? Eğer buna cevabınız evetse ailenize yeni katılacak birey ile birlikte yaşamınızda neler değişecek hadi hep birlikte bir göz atalım...

Gece uykuları bir süre iptal


Özellikle uykuya çok düşkün biriyseniz, sizin için en önemli sıkıntı bu olacaktır. Çünkü; bebekler hayatlarının ilk aylarında gece ve gündüz ayrımını yapamadıklarından ve de sürekli uykuya ihtiyaç duyduklarından gündüz uyuyup, gece uyanık kalabilir. Bu durum geçicidir. Çünkü, sizin yapacağınız ayarlama ile bir kaç ay sonunda bebeğiniz gündüz saatleri daha fazla uyanık kalıp, gece daha fazla uyuyacaktır. Ancak yine de yapılan bu ayarlama ve bebeğin belli bir düzene gireceği hiç uyanmadan sabaha kadar deliksiz uyuyacağı anlamını taşımaz. Çünkü, bebekler gece de acıkır ve de emzirilmesi (ya da mama desteği) şarttır.

Bebekle her yere gidilmez


Kimi arkadaşlarınızın henüz bebeği yokken sıklıkla kullandığı "Bizim bebeğmiz olsa da her yere onu da yanımızda götürürüz. Ne var ki bunda!" sözüne hiç ama hiç inanmayın. Çünkü çocuğu olan hiç bir ebeveyn bu sözü kullanmaz. Çünkü daha önce bu tecrübeyi yaşamış herkes bilir ki çocuklar bebeklik döneminden itibaren ciddi anlamda düzen ister. Bu düzen hem mama saati hem alt değiştirme hem de oyun olarak algılanabilir. Ayrıca bebeğin tüm bu isteklerini herhangi bir farklı ortamda anında karşılamak gibi bir lüksünüz olmadığını sakın unutmayın. Bebeğiniz ile sürekli dışarılarda vakit geçirmek istiyorsanız bunun için biraz daha beklemeniz şart.

Karı-kocalık bitti yaşasın ebeveynlik


Evet artık tek başına kalıp, saatlerce tv karşısında film izleme dönemleri sona erdi. Eskiden çok da sıklıkla evinize gelmeyen büyükler artık daha sık sizin yanınızda olacaklar. Bebek yokken bu fikir çok da eğlenceli gelmese de bebeğiniz olduktan sonra eve uğrayıp size destek olacak bir yakınınıza emin olun fazlasıyla ihtiyaç hissedeceksiniz. Tüm bu zorlukların gelip-geçici olduğunu ve anne-baba olmanın bugüne kadar deneyimlediğiniz her türlü duygunun üzerinde olacağını sakın unutmayın!
Kadinvekadin.net 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...