Sinirlerinizi yatıştırmanız için işe yarar 5 öneri

İş hayatı, trafik çilesi, özel hayat derken pek çok şey sizi sinir etmeye başlar. İşte bu durumda uygulamanız gereken 5 öneri...

Sinirlerinizi yatıştırmanız için işe yarar 5 öneri
Sinirlerinizi yatıştırmanız için işe yarar 5 öneri admin
loading...


 
 

Sinirlerinizi  yatıştırmanız için işe yarar 5 öneri
Büyük şehirlerde yaşamanın getirdiği malum sorunlar, iş ya da aile hayatında yaşanan kimi olumsuzluklar hepimizi kimi zaman oldukça sinirli hale getirir. Özellikle İstanbul'da yaşayanlar için sokağa adım atar atmaz başlayan trafik çilesi ile birlikte henüz gün yeni başlarken stres katsayısı da tavan yapmaya başlar.

İşte hem gündelik hayat koşturmasının hem de kişisel olarak yaşanan sıkıntıların yarattığı stresten kurtulmanıza yardımcı 5 öneri...

- Öncelikle trafikte kavga etmemeyi öğrenmelisiniz. İster aracı kullanan siz olun ister yaya, kesinlikle kimseyle kavga etmeyin. Emin olun ki yapacağınız münakaşa sadece gününüzün kötü geçmesine neden olur.

- İnsanlarla ilgili fikirlerinizde açık olun. Her zaman "Karşımdaki ne düşünür, aman O kırılmasın" diye düşünmekten sürekli incinen taraf siz oluyorsanız artık biraz daha açık ve net olmanın zamanı gelmiştir

- Sinirlendiğiniz anda aklınıza en sevdiğiniz insanı getirin. Ya da sizi rahatlatan tontiş kedinizi. Sinirlerinizi zıplatan kişi ya da mekanlardan hemen uzaklaşma şansınız yoksa biraz imgeleme gücünüzden yararlanın.

- O mekandan ve insandan mümkünse uzaklaşın. Bu yazdığımız biraz evvel ki maddeyle her ne kadar uyuşmuyor gibi gözükse de burda anlatmak istediğimiz o mekandan ayrılma şansınız olduğunda hiç ama hiç vakit kaybetmek bu şansınızı değerlendirin.

- Hayatı ıskalamayın. Kitap okuyun, sinemaya gidin. Her ne yapmaktan zevk oluyorsanız onu yapın. Kendinize zaman tanıyın. Hayatın kısa olduğu ve kimse için kendini üzmemek gerekliliğini kendinize düstur edinin.


Kadinvekadin.net 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...