Kadın Olmanın Avantajları Nelerdir?

Kadın Olmanın Avantajları Nelerdir?
Kadın Olmanın Avantajları Nelerdir? admin
loading...


 

Kadınlar, toplumsal açıdan pek çok kez dezavantajlı duruma düşse de işin aslı pek de sanıldığı gibi değil. Bugün hemen hemen her kadın, cinsiyetini seçme şansı verilse yine kadın olmayı seçeceğini belirtmiştir. Kadın Olmanın Avantajları nelerdir, sizler için bu yazımızda ele aldık.

Kadın Olmanın Avantajları  neler gelin birlikte bir göz atalım;

Fiziksel Avantajlar

Bugün kadın ve erkek olarak iki farklı sınıfa ayrılmamızın temel nedeni elbette biyolojik faktörler. Dişi ve erkek bedenlerinin birbirinden gözle görülür bir şekilde farklı olduğunu belirtmemize gerek yok.

Söz konusu kadın bedeni olunca bazı durumlarda dezavantajlara sahip olsa da avantajları daha fazla.

Kadınların erkeklere nazaran vücut kılı konusunda şanssız olduğunu düşünebilirsiniz. Bacağında ya da koltuk altında kıl olan bir kadın dışarıdan oldukça itici görülebilir. Ancak bu konuda kadınların erkeklerden avantajlı olduğu bir husus var. Erkeklerin aksine kadınlarda burun ve kulak çevresinde kıllanmalar yaşanmıyor. Bölgesel kıllanmalarda burun ve kulak ile uğraşmak zorunda değil kadınlar. Ya da en basitinden göğüs bölgesinde erkeklerinki gibi bir kıllanma görmüyor kadınlar. Ayrıca 30 yaşından sonra saçlarınız dökülmeye başlamıyor. Oysa erkekler için bu oldukça büyük bir problem

Kadın Olmanın Avantajları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...