Erkekler kadınlardan ne ister sorusuna 4 farklı alanla ilgili cevaplar

Erkekler kadınlardan ne ister sorusunu 4 farklı alanla ilgili 4 soru sorarak yanıtlamaya çalıştık. Bu sorularımız “gündelik yaşam”, “cinsellik”, “maddi durum” ve “sosyal ortam” ile ilgili olacak.

Erkekler kadınlardan ne ister sorusuna 4 farklı alanla ilgili cevaplar
Erkekler kadınlardan ne ister sorusuna 4 farklı alanla ilgili cevaplar admin
loading...

Sorularımızın cevap kısmını sosyal iletişim uzmanlarının görüşlerinden derledik. Umuyoruz ki keyifle okunacak bilgilendirici bir yazı olmuştur.


İşte erkekler kadınlardan ne ister sorusuna hayatın farklı alanlarından cevaplar:

Günlük yaşam içinde erkekler kadınlardan ne ister?

Her şeyin normal seyrinde ilerlediği, iş yerinde sıradan bir gün yaşanırken ya da okulda sıradan bir yaşam sürerken “erkek kadından ne ister” diye sorduğunuzda cevap çok ilginçtir: Her şeyin bu şekilde “sıradan” ve “normal” olduğu bir durumda erkekler de “sıradan” ve “normal” bir ilişki ararlar.

Kadınlar hayat tekdüze olduğu zaman bu tekdüzeliği kırmak için yeni çıkışlar yapar. Hayatı renklendirmek, güzelleştirmek ve farklılaştırmak kadının sıkça başvurduğu hayatı değiştirme çabalarındandır. Erkekler ise hayatın tekdüzeliğine “uyum” sağlarlar. Bu uyum çoğu zaman sıkıcıdır. Ancak kadınlar, erkeklerin sık  yapılan sürprizlerden hoşlanmadıklarını ve alışkanlıkları ne kadar da yavan olursa olsun onlarla yaşamaktan mutlu olduklarını iyi bilmelidir.

Erkeği yeni ve renkli bir yaşamla buluşturmak bazen erkeğin ürküp kaçmasına yol açabilir. Çünkü erkekler hayatın dinamizmi karşısından kadınlara göre daha hızlı yorulurlar. Erkeği kendine bağlamak isteyen bir kadın erkeğin kendisine yetişmesi için yaşam temposunu bir nebze düşürmelidir.

Gün içinde erkeği arayıp hal hatırını sormak veya mesaj atmak erkeği zannedildiği gibi sevindirmez. Erkeklerin kafasında “aşk için belirlenmiş zamanlar” vardır.Bu zamanlar hafta sonları, akşam iş çıkışları ya da gecenin ilerleyen saatleridir. Zamansız çıkagelen sevgililer kadınları çok mutlu ederken erkekler böylesi durumlarda tedirgin olmaktadır. Erkekler standartlara bağlanmış ve kestirilebilir aşklardan daha çok haz almaktadır.


Yatakta erkekler kadınlardan ne ister?

Erkekler yatak söz konusu olduğunda kendilerini çok “tecrübeli” gösterme eğilimi içindedirler. Ancak gerçekte durum hiç de öyle değildir. Kadınlar erkeklere göre çok daha yaratıcı ve deneyim sahibidir. Ayrıca kadının fantezi dünyası erkeğe göre çok daha zengindir. Bu nedenle kadın yatakta her zaman erkeğe bir şeyler öğretmeli ona yeni kapılar açmalıdır.

Erkeklerin en fazla bağlandıkları kadınlar, yatakta kendilerinden yeni şeyler öğrendikleri kadınlardır. Erkekler bu tarz kadınlara bütün benlikleri ile teslim olurlar.

Yatakta erkeklerin performansı ne olursa olsun erkekler kadından takdir beklemektedir. Eğer bir kadın bir iki sözcükle dahi “güzeldi” “harikaydı” gibi erkeği yüceltici ifadelerde bulunursa erkek çok fazla mutlu olmaktadır. Çünkü erkeklerin çoğu için cinsellik sadece zevk unsuru değildir. Birçok erkek cinsellik içinde kendi gücünü ve iktidarını ispatlama gayreti içindedir. Kadın erkeğin kendisini güçlüymüş gibi algılamasına fırsat verirse erkeklerde müthiş bir özgüven ortaya çıkar.

Erkeklerin yatakta istedikleri en önemli husus gizliliktir. Bazı kadınlar birbirlerine seks hayatları hakkında bilgi verirler. Dar aile ve arkadaş çevresinde de cinsel konular espri ile karışık gündeme gelebilir. Bu durumlarda erkeğin kadından istediği şey kesinlikle “mahremiyet”tir. 


Maddi meselelerinde erkekler kadınlardan ne ister?

Erkeklerin maddi meselelerinde olayları yorumlama biçimi çok ilginçtir. Öncelikle erkeklerin neredeyse tamamının maddi durumları söz konusu olunca dürüst davranmadıklarını bilmekte fayda vardır. Erkekler kendi maddi güçlerini ya olduğundan az ya da çok göstermektedir. Maddi durumunu birebir, olduğu gibi yansıtan bir erkeğe rastlamak neredeyse imkansızdır.

Erkeklerin paranın gücü konusundaki görüşleri kendi maddi durumlarına göre değişmektedir. Eğer bir erkek maddi olarak sıkıntıdaysa ve yoksul sayılabilecek bir durumdaysa para meselesinin ve ihtiyaçların gündeme gelmesinden rahatsız olur. Hatta maddi durum gündeme geldiğinde ya konuyu geçiştirir ya da “Para her şey değildir.”tarzında ifadelere sığınır. Ancak erkek maddi yönden güçlü ise sık sık paranın çok önemli olduğunu dile getirir. Ne yazık ki birçok zengin erkek yoksulluğa hatta yoksul şahıslara nefretini gizlemez. Çok kibirli ve küçümseyen bir bakış açısı takınır.

Erkekler kendi maddi güçlerine önem verdikleri gibi birlikte oldukları kadınların maddi durumunu da son derece merak ederler. Kadının sahip oldukları ile kazancı hakkında erkekler çok  detaylı araştırmalar yaparlar. Hatta birçok erkek için evlilikte aşktan önce kadının maddi durumu ve maaşı önem kazanmaktadır. Sırf kadının maddi gücünden faydalanmak için evlenen erkeklerin oranı tahmin edilenden çok daha yüksektir.

Erkeklerin cimri oluğuna dair toplumda yaygın bir kanaat vardır. Bu iddia, uzun tecrübelerden çıkarılan ve büyük ölçüde doğru kabul edilmesi gereken bir fikirdir. Gerçekten de erkekler cimridirler. Eski eşyalarından kurtulamazlar. Yıllar önce aldıkları bir şeyin fiyatını hatırlarlar. “Tutumlu olmak” adına her şeyden kısarlar. Bunu bilen kadınlar erkeklerin ruh hallerine göre hareket ederler. Bir kadın “masraftan kaçındığı sürece” erkeğin gözünde iyi kadındır. Fakat bütçeler sarsılmaya başladığı anda erkekle diyalogun da çatırdamaya başlayacağını tahmin etmek gerekir.

Aile ve arkadaş çevresinde erkekler kadınlardan ne ister?

Erkeklerin genlerine işleyen ve bin yıllardan beri onları etkisi altında tutan güçlü duygulardan birisi de “kıskançlık”tır. Erkeğin kıskançlığı kadını sadece başka erkeklere karşı sakınmak biçiminde kendisini göstermez. Erkeğin kıskançlığı kadının kız arkadaşlarına hatta kadının ailesine karşı da ortaya çıkabilir.

Erkeklerde birlikte oldukları kadınlara karşı “sahip olma” duygusu çok güçlü biçimde açığa çıkar. Birçok kadında da “Beni sahiplensin.” mantığı vardır. Fakat bu sahip olma duygusu kadın için çok riskli bir durum yaratmaktadır. Çünkü erkek bir süre sonra kadının duygularına, düşüncelerine, zamanına ve emeğine de sahip olmayı deneyecektir ki maalesef bunun adı en hafif tabirle “kadının köleleştirilmesi”dir. 

 

Kadınlar erkeğin kıskançlık duygularının anlamsızlığını erkeğe hissettirmeli ve asla bütün benlikleri ile erkeğe teslim olmamalıdır. Çünkü erkekler genellikle nerede duracaklarını bilemezler ve “haddi aşma” konusunda çok sık hata yaparlar. İşte burada benliğini koruması gereken ve erkeğe sınır çizecek olan kadındır.

Erkekler sık sık kadından “Şuna şöyle davran”, “Buna niye böyle dedin.”gibi müdahaleci tavırlarda bulunurlar. Kadınlar bu tür sorunları çok rahat çözebilirler. Şöyle ki ilişkinin ilk zamanlarında erkeğin ailesi ve arkadaşları ile tanışıldığında kendini kabul ettirmek için aceleci davranmamak ve her zaman belli bir mesafeyi korumak kadın için çok olumlu sonuçlar doğuracaktır. 

Zaten erkek kadına “Benim ailemi daha çok sev.” ya da “ Bütün dostlarınla ilişkini kes, yalnız benim sosyal ortamımda bulun” dememektedir. Erkeğin demek istediği şey “Nerede duracağını bil ki başımız ağrımasın.” meselesidir. Zaten ikili ilişkilerde “erkeğin bu baş ağrısı”, aslında kadın ile erkeğin “başını en çok ağrıtan şey” haline gelmektedir. Yani sıkıntısız bir yaşam dayatması bizzat sıkıntının sebebi haline gelmektedir.

Bir yol gösterici olarak Erkeklerin Prensesi

Erkekler ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmanızı sağlayacak bir rehber olarak Erkeklerin Prensesi kitabını önermek istiyoruz. Bu kitabın bir de Yatağın Prensesi adlı eki bulunmakta. Erkeklerle alakalı her şeyi bu eserlerde bulabilirsiniz.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var