Emniyet'ten iki kent için saldırı uyarısı

İstihbarat’ın takibine giren IŞİD’ci Davveddavi’nin organizesinde hazırlanan bombalı araç Diyarbakır’da veya Antep’te patlatılabileceği uyarısı geçildi.

Emniyet'ten iki kent için saldırı uyarısı
Emniyet'ten iki kent için saldırı uyarısı Handan
loading...

Gaziantep İstihbarat Şube Müdürlüğü, IŞİD faaliyetlerinin tespiti ve deşifresi amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında nisan ayında takibe aldığı Suriye ile ilintili Lazkiyeli Al Davveddavi’nin organizesinde bombalı bir araç hazırlandığı ve söz konusu aracın Gaziantep'te veya Diyarbakır’da patlatılacağı bilgisini istihbarat müdürlüklerine iletti.

BirGün gazetesinden Zeynep Yüncüler'in haberine göre; Emniyet Genel Müdürlüğü, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı, İl Jandarma Alay Komutanlığı’na dağıtımı yapılan söz konusu istihbarat belgesinde şunlar yazıyor:

“Mukaveme Suriye ilintili Lazkiyeli Nevvar Al Davveddavi organizesinde bombalı bir araç hazırlandığı, söz konusu bombalı aracın Nisan 2016 ayı itibariyle ilimiz veya Diyarbakır’da…N.A Davveddavi’nin ise halihazırda Suriye’de olduğu hususlarının istihbarat olunduğu eylem emarisine konu araç ve şahısa ait fotoğrafın ekte gönderildiği hususunu arz ederiz.”

 

 

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var