Kadın sesi duyup kocasını bıçaklayan eşe iyi hal indirimi

Eve sabaha karşı alkollü olarak gelip bir süre sonra da bir kadın tarafından telefonla aranan kocasını bıçaklayan kadın hakkında mahkeme iyi hal indiriminde bulundu. N.D'ye 1 yıl 4 ay hapis cezası verilerek, hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Kadın sesi duyup kocasını bıçaklayan eşe iyi hal indirimi
Kadın sesi duyup kocasını bıçaklayan eşe iyi hal indirimi admin
loading...

 

İstanbul'da Bahçelievler'deki evlerine sabaha karşı gelen kocasını, bir kadının araması üzerine başlayan tartışmada bıçaklayan N.D'ye verilen 1 yıl 4 ay hapis cezasının hükmünün açıklanması geri bırakıldı.

 

Bakırköy 31. Asliye Ceza Mahkemesi, davaya ilişkin gerekçeli kararını tamamladı. Kararda yer verilen sanık N.D. savunmasında, olay günü sabaha karşı alkollü vaziyette eve gelen kocasının telefonunun yattıktan 5 dakika sonra çaldığını belirterek, telefonu kapayınca kocasına karşıdan gelen kadın sesinin kime ait olduğunu sorduğunu aktardı.

Kararda sanığın "Söylemedi, numaraya bakmak için telefonu elinden almaya çalıştım, vermedi. Telefonu almak için uğraştım, kendisi de vermemek için uğraştı. Mutfakta kahvaltı hazırladığım için elimde bıçak vardı. Boğuşma sırasında bıçak eşime isabet etti, yaralandı. Ben kocamı isteyerek yaralamadım. Daha sonra da polise haber verdim, suçsuzum" şeklindeki savunmasına yer verildi.

Gerekçeli kararda, mağdur M.D'nin ise eşinden şikayetçi olmadığı belirtildi.

Sanığın, bıçakla mağdur eşini hayati tehlike oluşturacak biçimde yaraladığı gerekçesiyle 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığı bildirilen kararda, cezanın fiil eşe karşı işlendiği için önce 1 yıl 6 aya, sonra da mağdurun hayati tehlike geçirdiği raporla tespit edildiği için 5 yıla çıkartıldığı kaydedildi.

Sanığın bu eylemi, "eşinin içkili halde saat 06.30'da eve gelip, telefonunu bir kadının araması üzerine çıkan tartışmada, mağdur eşinin üzerine yürümesinden duyduğu haksız fiilin meydana getirdiği hiddetle" işlediği kanaatine varıldığı vurgulanan kararda, sanığın lehine değerlendirilen bu husus ile duruşmalardaki iyi halinden dolayı cezasının 1 yıl 4 ay 20 güne indirilmesine ve hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildiği aktarıldı.

 

AA - Cnntürk

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...