Cumhurbaşkanı'yla benzerliği görünce çok şaşırdım

"Reis" filminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı canlandıran oyuncu Reha Beyoğlu, "Türkiye'de bir senaryo geldiğinde, bizim yapımcılar 'Biz bundan ne kazanırız?' derken, diğer ülkelerdeki yapımcılar, 'Biz bunu en iyi nasıl çekeriz' diyor. O yüzden dünya sinemasıyla yarışamıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı'yla benzerliği görünce çok şaşırdım
Cumhurbaşkanı'yla benzerliği görünce çok şaşırdım admin
loading...

Erdoğan'a benzerliğiyle dikkati çeken Beyoğlu, konuğu olduğu "Kafe Mecra Söyleşileri"nde, okul yıllarında başladığı oyunculuğu yaklaşık 16 yıldır, birçok dizi ve sinema projeleriyle sürdürdüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı canlandırmaktan ötürü onurlu ve gururlu olduğunu ifade eden Beyoğlu, Erdoğan'ın ilk kez bu kadar yakından anlatıldığını dile getirdi.

Beyoğlu, Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki bilgilere çok hakim olduğu için onu canlandırmakta zorlanmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Film aslında 14 Ekim'de vizyona girecekti. Yurt dışından çok büyük talep gördü. Tanıtım süresinin kısa olmasından dolayı da Aralık ayı için düşündük. Bu sefer yapımcı, 'Bu film sadece Cumhurbaşkanımızı sevenler için değil, Cumhurbaşkanımız için de yapıldı. Ona hediye edelim' dedi ve filmi Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum gününde vizyona sokmaya karar verdik. Doğum günü, 26 Şubat pazar gününe denk geldiği için o gün galasını yapacağız ve film 3 Mart 2017'de vizyona girecek."

Türkiye'de daha çok komedi filmlerinin izlendiğini ifade eden Beyoğlu, "Komedi filmleri de izlensin tabii ki ama izleyicinin belki yüzde 10'u komedi dışındaki filmleri izliyor. Türkiye'de bir senaryo geldiğinde, bizim yapımcılar, 'Biz bundan ne kazanırız?' derken, diğer ülkelerdeki yapımcılar, 'Biz bunu en iyi nasıl çekeriz' diyor. O yüzden dünya sinemasıyla yarışamıyoruz." diye konuştu.

- Film için Türkiye'yi dolaşacak

Reha Beyoğlu, sinemanın çok etkileyici bir sanat dalı olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Filmden almam gereken parayı aldım. Bu filmi 10 milyon kişi de izlese, benim cebime fazladan bir kuruş para girmeyecek. Benim sözleşmemde, sahaya inip filmi anlatmamı gerektirecek bir madde de yok ama ben sahaya indim. Çünkü bu film, Cumhurbaşkanımızın hayatını konu ediniyor. Başlangıcı burada yaptık ve 2 gün sonra Giresun'a gideceğim. Sonra bütün Türkiye'yi dolaşacağım. Bu film, Cumhurbaşkanı'nı göz önünde bulundurursak, izleyici oranları açısından ilk sırada olması lazım."

Kendisinin de Erdoğan gibi bir zamanlar lisanslı bir futbolcu olduğunu aktaran oyuncu, "Makyaj yapıldığında, Cumhurbaşkanı'yla benzerliği görünce ben de çok şaşırdım, yönetmen de şaşırdı. Bu çok önemli ve güzel bir şey ama Türkiye'nin bir tane reisi var, o da Recep Tayyip Erdoğan. Ben sadece onun rolünü canlandırdım. Benzemek çok önemli ama o kimlik çok ağır. Film bitti ve ben yine Reha Beyoğlu'yum. Bu benzerlikten kendime paye çıkaracak değilim." ifadelerini kullandı.

- "Yer yerinden oynayacak"

Recep Tayyip Erdoğan'ın uzun yıllar çok yakınında yer alan ve film için Erdoğan'ın bilinmeyen yönlerini ekiple paylaşan İsmail Engin de söyleşide yer aldı.

Recep Tayyip Erdoğan'ı anlatmanın çok zor olduğunun altını çizen Engin, şunları kaydetti:

"Biz onunla çok uzun yıllar beraber olduk. Çok yakından tanıyoruz ama yerli ve yabancı birçok televizyon kanalı gelmesine rağmen hiçbiriyle konuşmadım. Reha Beyoğlu, bana projeden bahsettiğinde yardımcı olmaya karar verdim. Recep Tayyip Erdoğan'ın kim olduğunu, insanlarla nasıl ilişkiler kurduğunu çok iyi biliyoruz. Bu filmden sonra yer yerinden oynayacak. Biz bildiklerimizi aktardık. Filmde bazı hikayeler var, gördüğünde Reis bile şaşıracak. Allah, filmin de Reha kardeşimin de yolunu açık etsin."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocukluk, gençlik ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecini, cezaevi yıllarına kadar anlatan "Reis"in yönetmenliğini, Hüdaverdi Yavuz üstleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ı Özlem Balcı'nın canlandırdığı filmde ayrıca, İsmail Hakkı, Yener Gürsoy, Aydan Çakır, Ercan Demirel ve Volkan Başaran gibi oyuncular yer alıyor.

Musa Alcan

 

Anadolu Ajansı

 

memurlar.net

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...