Kayseri Erciyes Üniversitesi önünde halk otobüsünde patlama! Şehit ve yaralı var... İşte olay yerinden ilk görüntüler.

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi kampüsünde bugün saat 08.45'de bir halk otobüsüne saldırı düzenlendi. Patlamada şehit ve yaralıların bulunduğu bildirilirken, olay yerine ambulanslar sevk edildi. DHA saldırının bombalı araçla düzenlendiğini duyurdu. Otobüsün içinde yolcuların ağırlıklı olarak izne çıkan askerler olduğu belirtiliyor...

Kayseri Erciyes Üniversitesi önünde halk otobüsünde patlama! Şehit ve yaralı var... İşte olay yerinden ilk görüntüler.
Kayseri Erciyes Üniversitesi önünde halk otobüsünde patlama! Şehit ve yaralı var... İşte olay yerinden ilk görüntüler. Handan
loading...

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi kampüsünden çıkan halk otobüsüne Atatürk Bulvarı'nda bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırı, 71 plakalı Kırıkkale'ye bağlı bir araçla gerçekleşti. 

Kayseri DHA Büro Şefi Oktay Ensari, "Terör saldırısı olduğu netleşti. Görgü tanıkları 71 (Kırıkkale) plakalı bir araç olduğunu belirtiyor. Otobüs, hareket halindeyken bir araç geliyor ve bombayı patlatıyor. İddialar bu yönde. Ölü ve yaralı sayısına ilişkin net bir açıklama yok. Kampüs alanı ile olay yeri arasında bir kilometre kadar bir mesafe var. Yaralılar hem fakülte hastanesine hem diğer hastanelere gönderiliyor. Bunun bir terör saldırısı olduğu netleşti. Patlama otobüsün sol tarafında gerçekleşiyor. Tüm yaralılar olay yerinden alınıp hastaneye götürüldü.

Patlama bir terör saldırısı gibi duruyor. Palas Caddesi, şehir merkezine 5-6 kilometre uzaklıkta. Orası yoğun bir yer değil. Okullar da tatil. Hafta içi yoğun olan bir yol. Aynı yol üzerinde komando tugayı kışlası var. Planlanmış bir olay gibi görünüyor. Sabah 08:45 sıralarında oldu. Şuan güvenlik önlemleri alınıyor. Bölge kontrol altında. Resmi görevliler dışında kimse alınmıyor. Patlama, kampüs içinde de duyuldu. Olaydan hemen sonra 6 dakika içinde ekipler olay yerine intikal etti. Görgü tanıkları, önce trafik kazası sandıklarını belirtti. Daha sonra otobüsünü savrulduğunu görmüşler. Otobüste kalabalık bir yolcu grubu olduğunu tahmin ediyorum. Erciyes Üniversitesi Hastanesi'nden çıkan hasta ve hasta ve hasta yakınlarının da ” dedi.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Kaynak: DHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...