Rize şehidini uğurladı

Kayseri’deki terör saldırısında şehit olan Rizeli Er Uğur Korkmaz memleketi Rize’de 10 binlerce kişinin katıldığı törenle uğurlandı. Şehit babasının tören mangasındaki askerin gözyaşlarını silmesi herkesi duygulandırdı.

Rize şehidini uğurladı
Rize şehidini uğurladı Handan
loading...

Rizeli şehit Er Uğur Korkmaz için bugün memleketi Rize’de Sahil Camisi'nde resmi tören düzenlenerek ardından cenaze namazı kılındı. Başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Vali erdoğan Bektaş, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Belediye Reşat Kasap, AKP Rize ve Trabzon milletvekilleri ile 10 binlerce Rizeli katıldı.
Rize şehidini uğurladı

Cami çevresi cenazeye katılan kalabalık için yeterli olmayınca binlerce kişi caminin çevresindeki sokak ve caddelerde toplanarak namazlarını kıldı. Karadeniz Sahil Yolu Menderes Bulvarı tören ve cenaze namazı boyunca trafiğe kapandı.
rize-sehit-cenazesi-880

ŞEHİT ER UĞUR KORKMAZ'IN BABASI YILMAZ KORKMAZ TÖREN MANGASINDA Kİ AĞLAYAN ASKERİN GÖZ YAŞLARINI SİLDİ. (GÖKTÜRK FIRAT - KUBİLAY ATEŞ/RİZE-İHA)

GÖKTÜRK FIRAT – KUBİLAY ATEŞ/RİZE-İHA)

Cenaze Namazını Rize Müftüsü İsmail Yalçın kıldırırken, namaz sonrası şehit Uğur Korkmaz askerlerin omuzlarında cenaze aracına taşındı. On birlerce Rizeli tekbirler getirerek cenaze aracının ardından yürürken, Uğur Korkmaz’ın cenazesi Tophane mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

 

 

Kaynak: İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var