Stresi Yok Eden Besinler, Strese İyi Gelen Yiyecekler

Şehir hayatı zordur. Kalabalık, trafik, şehir gürültüsü ve işteki gerginlikler gün boyu üzerinize aşırı stres yükler.

Stresi Yok Eden Besinler, Strese İyi Gelen Yiyecekler
Stresi Yok Eden Besinler, Strese İyi Gelen Yiyecekler admin
loading...

Zaten yapılan son bilimsel araştırmalara göre şehir hayatı yaşayanlar kırsal kesimde yaşamlarını sürdürenlere göre iki kat daha stresliymiş. Peki bu stresten kurtulmak için ne yapmalısınız. İlla ki bir tatil şartmı! Tabi ki yazın senelik tatiliniz dışında sezon ortasında tatile çıkmak zor iş. Bunun yerine yediğiniz besinlere dikkat ederek stresin zararlı etkilerini en aza indirebilirsiniz. Peki stresi yok eden doğal besinler nelerdir ve hangi yiyecekler strese iyi gelirmiş bir bakalım:

Duş alıp çarşafların altına girmek dışında ne yapabilirsiniz? Peki stres giderici yiyeceklerden haberdar mısınız? Bir kova dondurmadan bahsetmiyoruz elbette…

Kuşkonmaz: Bu yeşil sebze folik asit açısından oldukça zengin. Folik asit, ruh halinizi dengelemenize yardım eder. Stresli olduğunuz zamanlarda vücudunuz ruh halinizi etkileyecek hormonlar üretir. Bir santim kalınlığında yedi sap kuşkonmaz ile stresten kurtulurken yerine kilo da almayacak ve sağlıklı kalacaksınız.

Kırmızı et: Yüksek oranda çinko, B vitaminleri ve demir içeren kırmızı et, stresli bir günün akşamında Masaya konulacak en uygun yiyeceklerden.

Süt: Vitamin B12 ve B2 dışında bol bol antioksidan da içeren süt, strese karşı da birebir. Kalsiyum ve proteinleri unutmamalı.


Süzme peynir ve meyve: Süzme peynir kalsiyum ve protein açısından zengin, ayrıca şeker yüklü olmadığı için sizi uzun sure tatmin edecektir. Bu peyniri portakal gibi C vitamini yüksek olan meyvelerle birlikte denemelisiniz.

Badem: Stresini dişlerinizi geçirerek hafifletecek bir şeye mi ihtiyacınız var? Öyleyse bu asabi tavrınıza önerimiz badem olur. Çinko ve magnezyum dışında E ve B2 vitaminleri açısından da oldukça zengin.

Yabanmersini: Antioksidanlar açısından zengin olan yabanmersini aynı zamanda bize çok lif az kalori seçeneğini sunuyor. Aynı zamanda stres savar olan C vitamini açısından da oldukça cömert.

Ton balığı: B6 ve B12 vitaminleri içeren ton balığı özellikle öğlen yemekleri için ideal bir tercih. Ayrıca az yağlı protein kaynaklarından biri olarak da biliniyor ama elbette kendisine çok yakışan mayonezden uzak durduğunuz sürece.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...