İstanbul için karanlık vakti! İşte bu gece de kesintinin yaşanacağı ilçeler

İstanbul'da yılbaşı öncesinde elektrik kesintileri isyan ettirdi. Elektrik kesintisi nedeniyle ısınma sorunlarının da yaşandığı İstanbul'da vatandaşlar elektrik kesintisi daha ne kadar sürecek ve elektrikler neden kesiliyor merak ediyor. İşte elektrik kesintileriyle ilgili son dakika gelişmeleri...

İstanbul için karanlık vakti! İşte bu gece de kesintinin yaşanacağı ilçeler
İstanbul için karanlık vakti! İşte bu gece de kesintinin yaşanacağı ilçeler Handan
loading...

Tam da yılbaşı öncesi İstanbul’un pek çok semtinde elektrik kesintileri yaşanıyor. 29 Aralık itibari ile başlayan yaygın elektrik kesintisi sorunu bugün de (30 Aralık) devam ediyor. Sosyal medyadanda elektrik kesintilerine dair pek çok tepki geliyor. Peki elektrik kesintileri neden oluyor? İşte BEDAŞ, AYEDAŞ  ve bakanlıktan gelen elektrik kesintisi açıklaması:
BEDAŞ’TAN ELEKTRİK KESİNTİSİ AÇIKLAMASI
Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada kesintilerin “Ulusal Elektrik Sistemi'nden” kaynaklı' olduğunu belirtti. Ayrıca yaptığı açıklamada hava şartları nedeniyle Avrupa Yakası'nda bazı ilçelerde elektrik kesintisi yapıldığını duyurdu.
“Hava şartları nedeniyle Ulusal Elektrik Şebekesi’nden yeteri kadar elektrik alınamamaktadır. Kesintiden Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Fatih, Bağcılar, Sultangazi, Güngören, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy ve Eyüp ilçeleri etkilenmektedir. Ulusal Elektrik Şebekesi’nden enerji gelene kadar kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için BEDAŞ tüm kaynakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak suretiyle kademeli olarak elektrik sağlayacaktır. Ulusal elektrik şebekesinden enerji gelene kadar kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için BEDAŞ tüm kaynakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak suretiyle kademeli olarak elektrik sağlayacaktır.”
AYEDAŞ’DAN ELEKTRİK KESİNTİSİ AÇIKLAMASI
AYEDAŞ da internet sitesinde elektrik kesintilerinin ulusal şebeke kaynaklı olduğunu belirtti ve sorunun çözülmesi için ekiplerin çalışma yaptığı belirtiliyor.

ayedas-elektrik-kesintisi-acaiklamasi

 

Kaynak. Sözcü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var