Telefonda Kayıtlı Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir ?

Günümüzde internet bağlantı olanaklarının hızla artması ve yaygınlaşmasıyla Wi-Fi ağlarına hemen her yerde erişebilir duruma geldik.

Telefonda Kayıtlı Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir ?
Telefonda Kayıtlı Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir ? admin
loading...

 Özellikle kafelerde fazlaca vakit geçiriyorsanız, bu tür mekanların internet bağlantılarını sıklıkla kullanıyor olmanız gerekiyor. Bulunduğunuz alanlarda  Wi-Fi ağına dahil olmak isteyebilirsiniz. Siz daha öncesinden akıllı telefonunuzla bağlandığınız ağa bu kez bir dizüstü bilgisayar veya tablet üzerinden bağlanmak isteyebilirsiniz. Bu noktada Wi-Fi şifresini mekan çalışanlarından öğrenmeniz mümkün fakat daha önceden bağlandığınız bir ağ şifresini öğrenmeniz için kimseden yardım almanıza gerek yok. Şifresini unuttuğunuz yada fabrika ayarlarına geri döndürmek istemediğiniz router’ınızın Wi-Fi şifresini öğrenmeniz de gerekli olabilir. IPhone ve Android işletim sistemli akıllı  cihazlarınızda kayıtlı olan Wi-Fi şifresini öğrenmek için uygulmanız gereken birkaç basit adım bulunuyor. Bu yazımızda sizlere unutulmuş olan wi-fi internet ağ bağlantı şifrelerinizi nasıl öğrenebileceğinizi detayları ile aktaracağız.

Wi-fi şifresini öğrenebilmeniz için Android işletim sistemli cihazlarınızda root erişiminin sağlanmış olması gerekli. İOS işletim sistemli olan cihazlarınızda ise jailbreak işleminin uygulanmış olması gerektiğini bilmelisiniz.

 

Anroid Telefonlarda Kayıtlı Wi-Fi Şifresine Nasıl Bakılır ?

Anroid işletim sistemli akıllı telefonunuzda Root erişimi sağlanmış olmalı ve ardından telefonunuza ES File Explorer uygulamasını BURADAN yükleyin. Önerdiğimiz uygulamayı Android cihazınızda bir sistem dosyasına erişmek için kullanacaksınız. ES File Explorer’ı cihazınıza yüklemenizden sonra açın ve ana dizine gidin ve ardından data klasörünü açın. Dosya dizininden data/misc/wifi dizinine gidin ve wpa_supplicant.conf dosyasını bulun ve ardından, dosyayı açmak için tılayın ve uygulama tercihinizi ES File Explorer’ın dahili text/HTML viewer aracından yana kullanmanız gerekiyor.

 

 

Dosya içeriğinde ağ SSID’leri ve parolaların listelenmiş olduğunu göreceksiniz. Bu ekranda gördüğünüz ağ adı ve parolaları bir kenara not almanız yeterli olacak.  Samsung markalı güncel akıllı telefonlarında bu yöntemle Wi-Fi şifrelerini öğrenemeyeceğinizi bilmelisiniz.

Wi-Fi bağlantınızla ilgili sorun yaşamamanız için bu dosya içeriğinde herhangi bir düzenleme yapmayı denemeyin. Yapmanız gereken almanız gereken notları aldıktan sonra çıkış yapmanız.

İPhone Telefonlarda Kayıtlı Wi-Fi Şifresine Nasıl Bakılır ?

Jailbreak işlemi yapılmış olan iPhone’da Cydia aracından Networklist tweak’i için arama yapın ve ardından, uygulamayı yükledikten sonra Wi-Fi ayarlarınıza giriş yapın. Ayarlar sekmesinde Network Passwords adlı yeni bir sekme göreceksiniz. Eski iOS sürümlerinde bu seçenek Known Networks olarak da görülebilir. Bu sekmeye dokunduğunuzda iPhone cihazınızda kayıtlı olan Wi-Fi şifrelerinin tamamı listelenecektir.

Android ve Apple cihazlarınızda unutulan wi-fi şifreleriniz öğrenmeniz bu kadar basit. Tabii sizlerin de fark ettiği gibi İPhone cihazlar üzerinde uygulanacak olan işlemler biraz daha basit sonuç olarak bu aşamadan sonra ağ bağlantı şifrelerini unutmak sizin için sorun olmayacak.

 

Kaynak: http://www.nasilyapilir.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...