Bir Çok İnsanı Utandıran Soruna Turplu çözüm!!!!

Kişiye ve çevresindekilere rahatsızlık veren ağız kokusu, burun, ağız, solunum yolu ve midedeki rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkabilir.

Bir Çok İnsanı Utandıran Soruna Turplu çözüm!!!!
Bir Çok İnsanı Utandıran Soruna Turplu çözüm!!!! admin
loading...

Bunlar da kronik enfeksiyon ya da yerel bozukluklara bağlıdır. Örneğin; çürük dişler, diş eti enfeksiyonları, kronik bademcik iltihabı, kronik bronşit, akciğer hastalıkları, kronik gastrit ve sinüs hastalıkları ağız kokusuna yol açar. Yaygın inancın tersine kabızlık nefes kokması nedeni değildir. Sebepsiz yere ağzı kokanlara antiseptik diş macunları ve gargara öneren uzmanlar, bazı bitkilerin olumlu etkilerini de gözardı etmemek gerektiğini belirtiyor…


 
İşte mucizevi etki gösteren bu bitki ve karışımlardan bazıları:

Pelin otu:

Bir fincan kaynar suya yarım çay kaşığı pelin otu atılıp soğuduktan sonra süzülerek sabahları gargara yapılır ve tükürülür. Karahindiba: Havanda dövülerek toz haline getirilen bir avuç karahindiba kökü, bir litre suyun içine katılıp kaynatılır. Ardından süzülüp gün içinde aralıklarla toplam 3 çay fincanını geçmeyecek şekilde içilir.

Mayasıl otu:

Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç mayasıl otu katılıp kaynatılmasının ardından gerektiğinde gargara yapılarak kullanılır.

Turp:

Bir litre suyun içine birer yemek kaşığı rendelenmiş turp, turunç kabuğu ve bir avuç sümbül katılıp kaynatılır. Süzülerek gargara yapılır.

Turpgiller familyasına ait olan silindir şeklindeki yapısı ile beyaz, kırmızı, mor ve siyah renk çeşitleri ile meydana gelmektedir. Turp meyvesi çiğ olarak, pişirilerek yada turşusu yapılarak tüketilebilmektedir. Ayrıca turp tohumlarından elde edilen yağlarda kullanılmaktadır.Turp ağacı meyvesinden başka yaprakları, çiçekleri ve tohumları da şifa kaynağı olarak da kullanılabilmektedir.Turp dünyanın bazı bölgelerinde Daiken olarak da bilinmektedir.

Büyük ve küçük turp adı altında genel olarak sınıflandırılmaktadır. Büyük turpun içeriğinin yüzde 85 ini su yüzde 15 lik kısmını ise mineraller oluşturmaktadır. Küçük turp‘ta bu oran yüzde 50 yüzde 50 olduğundan, küçük turp daha faydalıdır.

Turp mukus ve balgam üzerinde çözücü özelliğe sahip afiniteye sahip bir uçucu içermektedir. Ayrıca sindirim sıvılarının salgılanmasına yardımcı olan değerli enzimlerde içermektedir. Havuç suyu ile birlikte harmanlanmış turp suyu vücut temizliğine ve sindirim sisteminin daha güçlü olmasını sağlar. Aynı zamanda solunum organlarını da geliştirerek daha rahat nefes alış verişi yapmamızı sağlar.

Turp sebze çeşitleri karaciğer ve mide hastalıklarına karşı oldukça iyi kaynak olabilmektedir. Kandaki oksijen kaynaklarını da artmasını sağlayan turp sarılık tedavisinde kırmızı kan hücrelerinin yok edilmesinde yardımcı olabilmektedir. Bu konuda siyah turp daha etkili olabilmektedir.

Genel olarak turp solunum bozukluklarını rahatlatır; bronşit, ateş, astım, idrar enfeksiyonları, böbrek bozuklukları, kabızlık, hemoroid, karaciğer ve safra kesesi problemleri, cilt bozukluklarını ve birçok kanser gibi hastalıkları ve olumsuzlukları tedavi edilmesinde içeriği sayesinde yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda zayıflamak isteyenlerinde diyet listelerinde rahatlıkla kullanacağı bir besin kaynağıdır.

İçeriğinde: Yağ ve kolesterol oranları oldukça düşük olan bu besin kaynağımız B2 vitamini, B6 vitamini, B9 vitamini ve C vitamini açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda kalsiyum, bakır, magnezyum, manganez, fosfor, diyet için gerekli lifler, potasyum, klor, silikon, sodyum ve kükürt ihtiyaçlarımızı da karşılamaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...