Bilim insanlarından korkutan yorum: "Türkiye'nin denizleri yok olacak"

Amerika Birleşik Devletleri Yale Üniversitesi ve Japonya’nın Deniz ve Yer Bilimleri Teknoloji Enstitüsü araştırmacılarının hazırladığı modele göre önce Türkiye'nin denizleri yok olacak ve Türkiye denizlere binlerce kilometre uzaklıkta kalacak.

Bilim insanlarından korkutan yorum:
Bilim insanlarından korkutan yorum: Handan
loading...

Bilim insanlarına göre 250 milyon yıl sonra dünyada kıtalar tektonik kaymalarla birleşirken bugünkü Türkiye toprakları en yakın denizlere binlerce kilometre uzakta olacak.
   Bilim insanları: Türkiye'nin denizleri yok olacak Habertürk’ün haberine göre ABD’nin Yale Üniversitesi ve Japonya’nın Deniz ve Yer Bilimleri Teknoloji Enstitüsü araştırmacılarının hazırladığı modele göre yer kabuğundaki kaymalar nedeniyle Asya ile Afrika, Kuzey Amerika ile Güney Amerika kıtaları birleşecek.

 Türkiye'nin denizleri yok olacak Ayrıca Asya ve Amerika kıtaları arasındaki Bering Boğazı da ortadan kalkacak ve iki kıta kuzeyden birleşecek.

Türkiye'nin denizleri yok olacak Akdeniz küçük bir iç deniz haline gelirken Türkiye toprakları ‘Amasia” adı edilen yeni kıtanın iç kesimlerinde kalacak.
    Bilim insanları: Türkiye'nin denizleri yok olacak Bilim insanları daha önce de geleceğe dair tahminlerde bulunmuştu.
  Bilim insanları: Türkiye'nin denizleri yok olacak Buna göre yeryüzündeki binaların hepsi 1000 yıl içinde yok olacak. % 29 daha fazla karbondioksit salımı olacak.

    Bilim insanları: Türkiye'nin denizleri yok olacak 50 bin yıl içinde Niagara Şelaleleri kaybolacak, çünkü Erie Gölü yok olmuş olacak. 5 milyon yıl sonra ise Y kromozomu giderek zayıflayacağından erkek cinsiyeti tamamen yok olacak.
   Bilim insanları: Türkiye'nin denizleri yok olacak 1 milyar yıl sonra ise Güneş günümüzden % 10 daha sıcak olacağı için tüm insan ırkı yok olacak.

 

Kaynak: Cnntürk

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
nihat atin     2017-01-16 sizin de düşündüğünüz şeye bak Türkler in kökü göçer baktılar corafya bozuldu ilyık göç ver derler rahat olun Türkün olduğu her yer Türkiye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var