Aracınız kara saplanırsa bunu yapın !

Kar yağışı etkisini sürdürüyor. Bu şartlarda araçlar yolda kalabiliyor. Panik yapmayın aracınız karda kalırsa yapılacak bazı yöntemler var.

Aracınız kara saplanırsa bunu yapın !
Aracınız kara saplanırsa bunu yapın ! admin
loading...

ARACINIZ KARA SAPLANIRSA BUNU YAPIN!..
 

Tekerlekleri düz durumda tutarak aracınızın düz gitmesini sağlayın. İleriye gidemiyorsanız, önce geriye, sonra tekrar ileriye doğru gitmeye çalışın.


VİTESİ 2’YE ALIN


Elle kumandalı vites kutusu kullanıyorsanız, tekerleklerin kaymasını önlemek için vitesi 2. vitese alın. Motoru stop ettirmeden ve çekişi sağlayıncaya kadar gaza yavaşça basın.


KUM VEYA PASPAS SERİN


Kara saplandığı için ilerleyemeyen aracınızın tekerleklerine yol açmak için hafif ileri geri yapınız ve giderek bu mesafeyi artırın. Tekerleklerin kaymaması ve zemini oymaması için fazla güç kullanmayın. Eğer başarılı olamazsanız, tekerleklerin önüne kum, vb. dökünüz veya paspas serin.
Karda mahsur kalırsanız, aracınızın iki ucunda güvenli mesafede iki ışıldak yakın. Karın egzoz borusunu kapatmasına izin vermeyin. Taşıtın içinde kalınız ve temiz hava girişi için bir camı hafifçe açık bırakın. Battaniyelere sarılınız ve sıcak kalmak için kaloriferi saatte birkaç dakika çalıştırın.Aracın radyotöründeki suya antifiriz ekleyerek, suyun donmasının önüne geçin.


DİREKSİYONU HAFİF ÇEVİRİN


Direksiyonu normalden çok daha yumuşak hareketlerle çevirin. Direksiyonu ne kadar hızlı hareket ettirirseniz lastiklerin dişlilerinin yere tutunma oranı o kadar azalacaktır. Yolla bağınızı kesmemenin tek yolu yavaş ve sakin direksiyon hareketleri yapmaktır.


PEDALA YAVAŞ BASIN


Gaz ve fren pedallarına yavaş basmak karda aracınızı kontrol edebilmenin püf noktasıdır. Ani frenleme aracın kaymasına, ani gaza basma ise lastiklerinizin boşa dönmesine neden olur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...