Kadınların Seks Hayatı Hakkında Kafadan Uydurulmuş 5 Yanlış Şey

Kadınların da seks hayatı var. Ve erkekler bu konuda pek çok şeyi yanlış biliyorlar. İşte doğrularını öğrenmeniz gereken en önemli 5 yanlış! Haydi bakalım….

Kadınların Seks Hayatı Hakkında Kafadan Uydurulmuş 5 Yanlış Şey
Kadınların Seks Hayatı Hakkında Kafadan Uydurulmuş 5 Yanlış Şey admin
loading...

 


Kadınların libidoları tek eşliliğe yatkındır! (Yok daha neler!)Almanya'da 2006 yılında 2500 çiftin üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınların tek eşli ilişkilerden erkeklerden daha çabuk sıkıldığı belirlendi. 2012 yılında Kanada'da yapılan bir başka araştırmaya göre ise uzun süreli ilişkilerde erkeklerin cinsel isteklerinde bir azalma görülmezken kadınların eşlerine karşı isteklerinde azalma olduğu gözlemlendi.

Yani tek eşlilik erkeklerden daha çok kadınları rahatsız ediyor!

Kadınlar erkekler kadar seks düşünmez ve istemezler! (Yav he he)

 

Erkekler kadınların seks düşünmediklerini, sadece aşık oldukları adamları arzuladığına inanırlar. Erkeklere göre kendi libidoları kadınlarınkinden daha fazladır. Şimdi sıkı durun! Kadınlar da en az erkekler kadar seks yapma isteği duyarlar. Ve aslında biyolojik olarak pek çok farklı erkekle cinsellik yapmak üzere programlanmışlardır. Lakin toplum ve mahalle baskısında inanışa göre kadınların çok fazla seks yapması ayıptır. Bazı romantik geleneklerde ise kadınların erkeklere pasif bir şekilde yaklaşmaları ve erkeklerin cinsellik tekliflerini edene kadar bekleyip daha sonra beraber olmaları öneriliyor.


Kadınlar dokunulmadan uyarılmazlar. (Ooof of)Kadınlar aslında görsel uyarılardan çok fazla etkilenirler ama bunun hakkında pek fazla konuşmamayı tercih ederler. Prof. Meredith Chivers kadın ve erkeklerin er*tik materyallere verdikleri tepkileri araştırdı ve kadınların er*tik görsellere daha fazla tepki verdiğini tespit etti. Araştırmalarda kadınlar p*rnografik görsellerden hoşlanmadıklarını söyleseler de beyin dalgalarının daha duyarlı olduğu gözlendi.


Kadınlar geç uyarılıyor. (Sizi Son Kez Uyarıyorum :)Araştırmalar ortaya koydu ki kadın ve erkeğin uyarılma süreleri hemen hemen aynı oranda. Her iki cinsinde p*rno izlerken uyarılma süreleri 10 dakika sürüyor. Fiziksel uyarılma, duygusal olarak s*ks isteği ile aynı oranda gerçekleşmese de elde edilen bulgular kadınların uyarılmak için daha fazla zamana ihtiyaç duydukları tezini çürütüyor.

 

Ayrıca, kadınların o*gazm olmak için daha fazla zamana ihtiyaç duydukları yaygın bir kanıdır. Uzmanların açıklamalarına göre kadınlar mastürbasyon yaparken erkeklerle aynı zaman diliminde orgazm olabiliyorlar. Kadınlar erkeklerle ilişkiye girdiklerinde bir şekilde geç bir süre içerisinde o*gazma ulaşabiliyorlar.
Bu fark sadece erkeklerin orgazmına odaklanan, sadece vaj*nal s*ksi öncelik haline getiren cinsel kültürden dolayı ön plana çıkıyor.

Kadınların yaşı geçtikçe cinsel istekleri azalır! ( Tabi tabi)Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar 30 ve 40'lı yaşlardayken, ergenliğe göre ve hatta 20'li yaşlardan daha fazla cinsel istek duyuluyor. Kadınlar 40'lı yaşlarında çoklu o*gazm yaşayabiliyorlar. Pek çok araştırmaya göre kadınlar olgunluk çağlarında daha mutlu cinsel deneyimler yaşıyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Neden Kanser Oluyoruz? Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Çok Daha İyi Anlayacaksınız
Neden Kanser Oluyoruz? Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Çok Daha İyi Anlayacaksınız
YSK'dan Seçim Görevlileriyle İlgili Flaş Karar
YSK'dan Seçim Görevlileriyle İlgili Flaş Karar