İki Çöp Toplayıcısının Her Hafta El Salladıkları Küçük Kızlardan Biri Kanser Olunca…

İki Çöp Toplayıcısının Her Hafta El Salladıkları Küçük Kızlardan Biri Kanser Olunca…
İki Çöp Toplayıcısının Her Hafta El Salladıkları Küçük Kızlardan Biri Kanser Olunca… Handan
loading...

Perşembe günleri Evenson ailesi için çok özel bir gündü, çünkü bu, çöp toplayıcılarının geldiği gündü. Ancak 3 yaşındaki kızları Rosie’ye kanser teşhisi konduğundan beri ailenin programı kaçınılmaz bir şekilde değişti. Angie Evenson’ın üç kızı son bir yıldır her perşembe pencerenin önünde toplanıp çöp toplayıcılarına el sallamayı ve Brandon Olsen ve Taylor Fritz’in onlara el sallayarak karşılık vermelerini bekliyorlardı.

Angie Evenson o günleri şöyle anlatıyor: “Kızlarım her perşembe çöp toplayıcılar Brandon ve Taylor’ın gelmesini bekliyordu. Kamyonun sesini duyduklarında çılgınca pencereye koşup “Geldiler!!” diye bağırıyorlardı. Çünkü her perşembe çöp toplayıcıları onları görmek için pencereye bakıyor, gülümsüyor ve el sallıyorlardı. Bir keresinde ellerinde kızlar için getirdikleri 3 torba dolusu şekerle kapımıza geldiler. Kızlar da karşılık olarak bir sonraki perşembe onlar için resimler boyadı ve sandviçler hazırladılar.”

Ancak geçen yılın Kasım ayında bu iki adama, kalplerini derinden yaralayan bir not geldi aileden. Notta, Rosie’ye dördüncü evre böbrek kanseri teşhisi konduğu ve bazı tedavileri perşembelere denk gelse de ailenin onları unutmadıkları yazıyordu.

Olsen, mektubu okuyunca o kadar üzülmüştü ki yardım etmek için bir şeyler yapması gerektiğini düşündü. Kendisi de üç çocuk sahibiydi ve Evenson ailesiyle empati kurmadan duramıyordu. “Aile, hayatımı sonsuza dek değiştirdi. Notu okudum ve gözyaşlarına boğuldum” diyor Olsen. “Bir baba olarak ‘Ya bu durumda ben olsaydım?’ diye düşünmek bile çok korkutucu.”

Olsen ve Fritz patronlarına gidip çalışanlara sağlanan haklardan birini – bir yıl boyunca ücretsiz çöp toplama hizmeti – aileye sunup sunamayacaklarını sordu. Ve firma Evenson ailesine aşağıdaki mektubu gönderdi:

“Sevgili Evenson Ailesi,

Sizler bu zor zamanlardan geçerken, öncelikle size en iyi dileklerimizi göndermek isteriz. Ekip arkadaşlarımızdan Brandon ve Taylor, durumla ilgili bizi bilgilendirdi ve onlara gönderdiğiniz nazik notu bizimle paylaştılar. Sizi gülümsettikleri için onlarla gurur duyduk. 

Lütfen 2017 yılı sonuna kadar size sunmak istediğimiz ücretsiz çöp hizmeti hediyemizi kabul edin. Gerekli tedavi için harcamalarınızın artacağını tahmin ediyoruz ve umarız düşünmek zorunda olmayacağınız bir fatura sizi biraz olsun rahatlatır. Birer ebeveyn olarak bizler sizin yaşadıklarınızın nasıl olduğunu ancak hayal edebiliriz. Savaşmaya devam ederken şansınızın bol olmasını dileriz. Güçlü kalın, çok savaşın ve birbirinize hep destek olun.

En iyi dileklerimizle,

Hometown Çöp Toplama Ekibi”

 

Kaynak: http://www.popsugar.com/moms/Garbagemen-Surprise-Family-Little-Girl-Cancer-43011313?utm_medium=facebook&utm_source=post&utm_campaign=moms

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var