Koray Avcı’ya Büyük Tepki!

Neşet Ertaş ve Kırşehir sevdalıları, Türk Halk Müziği Sanatçısı Koray Avcı’yı “istenmeyen sanatçı” ilan ettiler

Koray Avcı’ya Büyük Tepki!
Koray Avcı’ya Büyük Tepki! admin
loading...


18 Ocak Çarşamba günü İstanbul’un Taksim Semti’ndeki Jolly Joker adlı mekânda sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Koray Avcı, dün düzenlenen basın toplantında şiddetle kınandı. Sanatçı Koray Avcı’nın sözlerini duyan Neşet Ertaş ve Kırşehir sevdalıları, Türk Halk Müziği Sanatçısı Koray Avcı’yı “istenmeyen sanatçı” ilan ettiler.
Sanatçı Koray Avcı, Neşet Ertaş'ın türkülerini bedava bulmuşçasına seslendirirken; Neşet Ertaş'ın hayatını anlattığı şiiri okumaya başladı. Neşet Ertaş’ın hayat hikayesini anlattığı, “O ' bin dokuzyüzotuzsekiz cihana, Kırtıllar Köyünde geldin dediler. Babama Muharrem, anama Döne, dediysen atayı bildin dediler. Dizinde sızıydı anamın derdi, tokacı saz yaptı elime verdi. Yeni bitirmiştim üç ile dördü, baban gibi sazcı oldun dediler” adlı şiirini okuyan Koray Avcı, şiirin orta yerine gelince Kırşehir'e ve Kırşehirlilere atmaya, tutmaya ve hakaret etmeye başladı! Koray Avcı, bilgisizce yaptığı açıklamada, “Neşet Ertaş ve babası Muharrem Ertaş, Kırşehirliler tarafından dövülmüş. Kırşehirliler Neşet Ertaş'a saygı göstermemiş. Neşet Ertaş da, kendi türkülerini değil Orta Anadolu'daki türküleri söyledi” tezini öne sürdü.
Kırşehirlilerin saygıyı hak etmediğini öne süren ve Kırşehirlileri sanattan ve sanatçıdan anlamayan insanlar olarak nitelendiren Koray Avcı’ya, her kesimden şiddetli tepki geldi.
İstanbul EMİTT Fuarı’nda dün gerçekleştirilen basın açıklamasında Kırşehirlileri aşağılayıcı ve hakaret edici sözleri nedeniyle Sanatçı Koray Avcı şiddetle kınandı. Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş ile Kırşehir sevdalıları, Neşet Ertaş Türküsünü okurken Kırşehirlilere yönelik sözler nedeniyle Koray Avcı’yı “istenmeyen adam” ilan ederek şiddetle kınandı.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var