Samsung Telefonlarda System UI Durduruldu Çalışmıyor Hatası ve Çözümü

Samsung kullanıcıları son günlerde yaşadıkları sorun nedeniyle sorunlarını dile getiriyor. Karşılaşılan System UI Durduruldu sorunu, binlerce kişiyi mağdur etti. Son 3 gündür Samsung Note 2, Samsung Note 3, Samsung S3 mini ve Samsung S3 telefonlarının home tuşuna basılı tutulduğu zaman ortaya çıkan sorun olarak dikkat çekiyor. Çözümü ise Haber Direkt olarak sizler için araştırdık.

Samsung Telefonlarda System UI Durduruldu Çalışmıyor Hatası ve Çözümü
Samsung Telefonlarda System UI Durduruldu Çalışmıyor Hatası ve Çözümü admin
loading...
Haberin videosu için tıklayın!

Samsung kullanıcılarının son günlerde karşılaştığı en büyük sorunlardan biri System UI Durduruldu hatası. Yayınlanan son güncelleme ile birlikte yaşanan sorun, pek çok kullanıcının cihazının bozulduğunu sanmasına neden oldu. Mağdur sayısının artması ile birlikte güncelleme kaynaklı bir sorun olduğu anlaşıldı.

İsmiyle söz ettiren dev telefon markası olan Samsung 3 gündür kullanıcılarını mağdur ediyor özellikle note 2, note 3, s3 ve s3 mini cihaz kullanıcıları home tuşuna basılı tutup son uygulamalar işlemine gideceği yerde ekrana aniden düşen System UI durduruldu hatası kullanıcıların kendi cihazlarının bozulduğunu düşünseler de kısa zamanda tüm note 2, note 3, s3 ve s3 mini cihaz kullanıcıları cihazlarında aynı sorunun olması nedeniyle Samsung kaynakı bir sıkıntı olduğunu anladılar. Yaptığımız araştırma neticesinde Google uygulamasının son güncelleme ile bu sorunun ekrana geldiği anlaşıldı. Kullanıcıların bulduğu alternatif çözümler ise ekran döndürme aktif haldeyken yatay konumda telefonun böyle bir sorunla karşılaşılmadığını kullanıcıların çözümü oldu.

System UI Durduruldu Sorunun Çözümü
Haberdirekt ailesi olarak yaptiğimiz araştırmayla Google Play Store’dan Google uygulamasına girip son güncellemeyi kaldırmanız telefonunuzu eski haline getiriyor.

 

Konuyla ilgili Samsung ve Google yetkililerinden açıklama beklenirken Google uygulamasını kullanamayan Samsung note 2, note 3 , s3 ve s3 mini cihaz kullanıcıları güncellenen uygulamayı biran önce kullanmak istediklerini dile getiriyorlar.

 

Haber Kaynağı: http://www.haberdirekt.com

Samsung Telefonlarda System UI Durduruldu Çalışmıyor Hatası ve Çözümü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var