Suriyeliler 'AFAD Kart ile ihtiyaçlarını karşılıyor

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki çadır kentte kalan Suriyeli sığınmacılar, "AFAD Kart" ile marketlerden istedikleri gibi alışveriş yapma imkanı buluyor.

Suriyeliler 'AFAD Kart ile ihtiyaçlarını karşılıyor
Suriyeliler 'AFAD Kart ile ihtiyaçlarını karşılıyor Handan
loading...

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki çadır kentte kalan Suriyeli sığınmacılar, "AFAD Kart" ile marketlerden istedikleri gibi alışveriş yapabilmenin mutluluğunu yaşıyor.

Türkiye'nin en büyük çadır kenti olan Suruç Konaklama Tesisleri'nde kalan sığınmacılar, iki yıldır, finansmanı Başbakanlık tarafından karşılanan kartlarla marketlerden alışveriş yapma imkanı buluyor.

Giyim, soba gibi ihtiyaçların da AFAD karşılıyor

Yaklaşık 32 bin kişinin barındığı tesiste yer alan 6 ayrı marketten, "AFAD Kart" ile ayda 100'er liralık alışveriş yapılabiliyor.

Sığınmacılardan Ali Suryan, AA muhabirine, insanın gönlünden geçeni alabilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Marketten istedikleri gıdayı almanın sevincini yaşadıklarını anlatan Suryan, "Her şey alıyoruz, ekmek, yoğurt... Fiyatlar iyi, herhangi sıkıntı çekmiyoruz. Bize sağlanan imkanlardan dolayı Türk devletine ve halkına teşekkür ediyoruz." dedi.

Tesisin Market Müdürü Mehmet Emin Demirtekin, markette satılmayan giyim, soba gibi ihtiyaçların da AFAD tarafından sığınmacılara ücretsiz dağıtıldığını bildirdi.

Anadolu Ajansı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yorumcu74     2017-02-02 Allah kimseyi vatanından ayrılmak zorunda bırakmasın. Elden gelen övün olmaz o da vaktinde bulunmaz. Bununla birlikte Türkiye dünyada hiç bir ülkenin yapmadığı fedakarlığı milletiyle birlikte yaptı, yapmaya da devam ediyor. 3 milyon sığınmacıyı bağrına bastı. Onların gıda, sağlık, eğitim gibi temel ihtiyaçlarıyla da ilgileniyor ve bila ücretle hizmet ediyor. Her şeye rağmen en iyi çözüm Suriye'de güvenli bir bölge oluşturmaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...