6 Yaşındaki Kızı Yanına Çağıran Öğretmen Sürprizini Açıklarken Gözyaşlarına Boğuldu

6 Yaşındaki Kızı Yanına Çağıran Öğretmen Sürprizini Açıklarken Gözyaşlarına Boğuldu
6 Yaşındaki Kızı Yanına Çağıran Öğretmen Sürprizini Açıklarken Gözyaşlarına Boğuldu Handan
loading...

Çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok şey var. İçlerinde bitmek bilmeyen mutluluk, enerji ve neşe var. Eğer çocuklarımızı örnek alsaydık daha mutlu bir hayatımız olabilirdi belki de.

Oklahoma’nın Sulphur kasabasında yaşayan A’Layah Robinson 6 yaşında. Zorlu bir çocukluk geçirse de asla vazgeçmedi. Dünyaya bakış açısı şimdi insanlara ilham kaynağı oluyor.
A’Layah’nın çocukluğu sıkıntılı geçti.

Annesi uyuşturucu bağımlısıydı. Annesinin elinden alınan küçük kız farklı evleri dolaştı.


Sonunda A’Layah’ya kalıcı bir aile bulundu.

Robinson ailesi kızı evlat edindi.


A’Layah evlat edinildikten kısa bir süre sonra başka bir trajediyle karşı karşıya kaldı. Yaşadıkları yerin yakınlarını kasırga vurdu. A’Layah ve ailesine bir şey olmazken komşuları evlerini kaybettiler.

Trajik olay sonrası herkesin öğreneceği şey A’Layah’nın sıradan bir kız olmadığıydı.

 

 

 

6 yaşındaki minik doğum günü ve özel günlerde biriktirdiği paralarla kendisine oyuncak bebek alacaktı. Yaşanan doğal afet sonrası ise bütün fikri değişti.

Misty Robinson KFOR NewsChannel 4’e, “Kızımın doğum gününden birkaç gün sonra kasırga kasabamızı vurdu. Kızım oyuncak bebek alacaktı ancak biriktirdiği paraları doğal afet sonucu her şeyini kaybeden bir aileye vermek istediğini söyledi” dedi.


A’Layah biriktirdiği bütün paraları hiç tereddüt etmeden o aileye vermek istedi. Bu başlatacağı bir iyilik zincirinin sadece başlangıcıydı.

6 yaşındaki çocuk bir sosyal yardım kampanyası başlattı. Afetten etkilenen çocuklara battaniye, oyuncak ve benzeri eşyalar yolladı.


A’Layah’yı duyanlar küçük kızdan çok etkilendiler. A’Layah’nın anaokulu öğretmeni, öğrencisinin yaptığını duyunca mutluluk gözyaşları döktü.

Öğretmen Tiffany Robertson, KFOR NewsChannel 4’a “O kadar cömert bir kız ki… Tanrı’nın bize bir hediyesi gibi. Böyle çocuklara sık rastlanmaz” dedi.


NewsChannel 4’ün sponsorluğunu üstlendiği, ‘Pay It Forward’ adı verilen törende Robertson’ın aday gösterdiği minik A’Layah ödül aldı. Küçük kıza 400 dolar verildi.


Önce okul müdürü A’Layah’a verilen ödülün nedenini açıkladı. Daha sonra ise anaokulu öğretmeni Tiffany Robertson duygu yüklü bir konuşma yaptı. İşte o konuşma:

“Gerçek bir kahraman nasıl biridir bilir misin? Bazılarının süper kahramanı Örümcek Adam’dır bazılarının Süpermen bazılarının ise Batman. Benim kahramanım ise sensin. Nedenini biliyor musun? Çünkü elinden geldiğince bütün çocuklara yardım etmeye çalışıyorsun. Yaptığın şey harika. Yaptıklarına bayılıyorum ve buna devam etmeni istiyorum”

A’Layah para ödülüyle 250 poşet yiyecek, 100 battaniye ve 50 bebek battaniyesi alarak kimsesiz çocuklara yolladı.

Hemen izleyin!

Kaynak: http://tr.newsner.com/6-yasindaki-kizi-yanina-cagiran-ogretmen-surprizini-aciklarken-gozyaslarina-boguldu/hakkinda/haberler-tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...