Ben şehit olacağım' diye El Bab’a gitmiş

FIRAT Kalkanı operasyonunda Rus uçaklarının bombardımanı sonucu şehit olan askerlerden 26 yaşındaki tankçı uzman onbaşı Emre Mücahit Topal’ın cenazesi Adana’daki baba evine son kez getirildi. Operasyon bölgesinden izne gelip 1.5 ay önce geri dönen Uzman Onbaşı Topal’ın "Ben şehit olacağım" diyerek El Bab’a gittiği öğrenildi. Şehit onbaşının ailesine giderken ''Ölürsem cenazemi memleketimiz Andırın’a defnedin" diye vasiyet ettiğini belirten yakınları, ağır kış şartları nedeniyle bu isteğinin yerine getirilemediğini söyledi. Fatih KARAÇALI- Malik GÖDELİNER/ADANA (DHA)

Ben şehit olacağım' diye El Bab’a gitmiş
Ben şehit olacağım' diye El Bab’a gitmiş Handan
loading...

Uzman onbaşı Emre Mücahit Topal’ın cenazesi merkez Yüreğir İlçesi Yenidoğan Mahallesi’ndeki baba evinde dualarla karşılandı. Sık sık tekbir getirilirken cenaze aracındaki Türk Bayrağı’na sarılı tabutunu öpen yakınlarının feryatları yürekleri dağladı, kalabalık yakınları ile birlikte gözyaşı döktü.

Ben şehit olacağım diye El Bab’a gitmiş

Ben şehit olacağım diye El Bab’a gitmişAğabeyinin kamuflaj elbisesini giyen erkek kardeşi 15 yaşındaki Enes ile kız kardeşleri Türk Bayrağını öperek vedalaşırken, babası Salih ve annesi Sema Topal askerlerin desteğiyle ayakta durabildi.

Ben şehit olacağım diye El Bab’a gitmiş

Ben şehit olacağım diye El Bab’a gitmişVASİYETİ YERİNE GETİRİLEMEDİ

Uzman Onbaşı Emre Mücahit Topal’ın izine geldiğinde ailesine, "Oralarda durum çok kötü. Şartlar çok ağır, ben şehit olacağım. Ölürsem cenazemi memleketimiz Andırın’a defnedin" diye vasiyet ettiğini belirten yakınları, ağır kış şartları nedeniyle bu isteğinin yerine getirilemediğini söyledi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Sabancı Merkez Camii’ne getirilen şehit Uzman Onbaşı Emre Mücahit Topal’ın cenazesini annesi Sema Topal ile kardeşleri asker selamı ile karşıladı. AB Bakanı Ömer Çelik, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve binlerce kişinin katıldığı törende, yakınları şehidin tabutuna kapanıp gözyaşı döktü.

Güçlükle ayakta duran kız kardeşi Büşra, ağabeyinin üniformasını kokladı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit Uzman Onbaşı Emre Mücahit Topal’ın cenazesi, askerlerin omzunda top arabasına taşındı. Ardından da götürüldüğü Adana Asri Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.


Ben şehit olacağım diye El Bab’a gitmişŞehit onbaşı Emre Mücahit Topal

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var