Güzel Kadın Erkeğe İlaç Gibi Geliyor

Güzel kadınla konuşmanın bile erkeklerin sağlıkla bağlantılı hormonlarında artışa neden olduğu belirlendi. Buna göre, ortamdaki güzel bir kadının varlığı, erkeğin vücudunda sağlık ve atiklik ile bağlantılı olan testosteron ve kortizol hormonlarında geçici artış sağlıyor...

Güzel Kadın Erkeğe İlaç Gibi Geliyor
Güzel Kadın Erkeğe İlaç Gibi Geliyor admin
loading...

 

ABD California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, güzel kadınlarla flört eden ve hatta sadece konuşan erkekler daha sağlıklı oluyor

Buna göre, ortamdaki güzel bir kadının varlığı, erkeğin vücudunda sağlık ve atiklik ile bağlantılı olan testosteron ve kortizol hormonlarında geçici artış sağlıyor.

18-24 yaşlarındaki 149 erkek öğrenci üzerinde yapılan araştırmada, yaşları 18 ila 22 arasında değişen 7 genç üniversiteli kadınla beş dakika kadar konuşmaları istendi. Ardından bu erkekler, konuştukları kadınların çekicilik seviyesini 1’den 7’ye kadar değerlendirdi ve kadınların ortalama çekiciliği, 5.83 olarak belirlendi. Araştırma için katılımcı erkeklerden tükürük örneği de alındı.

Yapılan incelemeler sonucunda, alımlı bir kadınla beş dakika konuşan bir erkeğin vücudundaki testosteron seviyesinin yüzde 14, anti stres hormonu olarak da bilinen kortizolün ise yüzde 48 oranında artış gösterdiği görüldü.

Araştırmayı yürüten Dr. James Roney’e göre işin özü sekse indirgeniyor. Yüksek testosteron seviyesi cinsel performansı artırırken, kortizol hormonu da enerjiyi odaklamaya ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı oluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var