Kadınlara Sakallı Erkekler Daha Çekici Geliyor

Kadınlar makyaj yaparak kendilerinde değişiklik yaparlar. Çoğu zaman erkekler de makyaj yapmış kadınlara mana bulurlar.

Kadınlara Sakallı Erkekler Daha Çekici Geliyor
Kadınlara Sakallı Erkekler Daha Çekici Geliyor admin
loading...

 Ancak bir erkeğin de makyajı sakallarıdır. Farklı sakal modelleri ile erkekler bambaşka bir şekle bürünebilirler. Çoğu kadın için de sakallı erkekler farklı bir çekiciliğe sahiptir. Siz de hangi sakal modelleri kadınların dikkatini çekiyor merak ediyorsanız bu yazımızı sizler için hazırladık.


Araştırmalara Göre Sakallı Erkekler Daha Çok Beğeniliyor


350 farklı kadın üzerinde yapılan araştırmada sakallı erkeklerin daha çok beğenildiği ortaya çıktı. Kategorilere ayrılarak incelendiğinde kadınların en çok beğendikleri sakal tipinde ilk sırayı 10 günlük kirli sakal alıyor. İkinci sırada ise uzun sakalları olan erkeklerin daha çok beğenildiğini görüyoruz. 3. Sırada ise sinekkaydı tıraş olunmuş halin beğenildiği yer alıyor. Tüm listenin sakallılardan oluşması beklenemezdi tabii ki de. Ama 4. Sırada yine kirli sakal bulunuyor, 5 günlük kirli sakalı olan erkekler de oldukça beğenilenler arasında yerini almış oluyor.


Kadınlara Sakallı Erkekler Daha Çekici Geliyor,


Kadınların yumurtlama dönemlerinde uzun sakallı erkeklerden hoşlandıkları belirtiliyor. Çok ilginç bir şekilde uzun sakallı erkeklerin babalık yetenekleri ve sağlıklı duruşları da kadınların gözünden kaçmamış. Bunun sebebi sakallarını uzatan erkeklerin de bu sakallara bakım yapmak için özel vakit ayırmasından ötürü olabilir. Sakalına bakım yapan bir erkek muhtemelen kendi vücuduna da dikkat ediyor ve sağlıklı görünme çabası içerisine giriyordur.
5 ve 10 günlük kirli sakallar kadınlar tarafından oldukça revaçta. Ancak baba adayı olarak gözükmek istemeyen erkeklerin uzun sakal bırakmasını pek tavsiye etmiyoruz. Bilinçaltından mı kaynaklıdır yoksa Adem ile Havva’dan gelen bir gen aktarımı mıdır bilinmez kadınlar uzun sakalı olan erkeklere potansiyel baba adayı olarak bakmaktan kendilerini alamıyorlar.


Sakallı Erkekler Neden Diğer Erkeklere Oranla Daha Çok Beğeniliyor?
 


Bu sorunun cevabını net bir şekilde vermek aslında mümkün değil. Zevkler ve renkler tartışılmaz dediğimiz nokta burada devreye giriyor. Sakallı erkeklerin neden daha çekici geldiğini genellemeye vurarak açıklamaya çalışırsak keskin yüz hattına sahip olmayan bir erkekte sakalsız görüntü çocuksu bir görünüm katıyor. Çoğu kadın da karşısındaki erkekten olgun olmasını beklediği için sakallı erkeklerin daha olgun bir görünüşe sahip olduğunu düşünmeleri doğal karşılanabilir. Toplum içerisinde genel olarak yaşlı erkeklerde sakal olduğu ve bu şekilde kafamızda resmedildiği için sakallı erkek ister istemez görüntü olarak olgun ve büyük bir imaj yaratıyor.
 

Öpüşmenin Faydaları Nelerdir?


Öpüşmek insanı zamansız mutlu eder, ilişkinizdeki sevgi ve güven duygusunun güçlenmesini sağlar. Sevdiğimiz kişiden gelen o öpücüğün bize kattığı mutluluğun yanı sıra bir de ruhumuza ve bedenimize büyük faydaları da bulunuyor. O halde öpüşmenin faydaları nelerdir bir bakalım.
10 Adımda Öpüşmenin Faydaları
Her sabah eşini öperek uğurlayan insanlar diğerlerine oranla 5 yıl daha fazla yaşıyor.
Öpüşmek ve öpmek özgüven için de vazgeçilmez bir yoldur. Kendinizi mutlu ve ruhen huzurlu hissetmek için sevdiğinizle bol bol öpüşün.
Öpüşmek kalori yakmaya yardımcı olur, her dakikada 2-3 kalori yakılır ve metabolizma hızınız iki katına çıkar. Yapılan araştırmalara göre günde 3 kez öpüşüldüğünde(En az 20 saniye boyunca) bir günde 200-300 gr kaybetmiş olacaksınız. Öyleyse öpücük diyetine başlayabilirsiniz.
Öpüşmenin faydaları arasında vücuttaki tüm stresi atma özelliğide bulunur. Gerilimi azaltır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Medikal araştırmalara göre öpüşmek stres hormonu olan Kortisol’ün salgılanmasını azaltır.
Öpüşme sırasından yüzünüzde bulunan 30 adet kas çalışır. Yüz kaslarınızın esneklik kazanır ve sarkan yanakların ilacı öpüşmektir. Öpüşme sırasında kan akışı hızlanacağından yaşlılık belirtileri de erken yaşta ortaya çıkmayacaktır.
Öpüşmek kalp için de yararlıdır. Adrenalin yarattığı için vücuda daha fazla kan pompalanır ve bu dolaşımın hızlanmasını dolayısıyla da hücrelere daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Sık öpüşen çiftlerde yapılan araştırmalar sonucu kalp rahatsızlıklarının daha az olduğu, kolesterolün ve tansiyonun da düştüğü görülmüştür.
Sık öpüşen çiftlerde mide, idrar yolu ve kan enfeksiyonları daha az görülmektedir. Çiftler birbirine geçirdikleri yararlı bakteriler sayesinde bağışıklık sistemlerini güçlendirmektedir.
Öpüşme sırasında tükürük içerisinde bulunan gizli antibiyotikler aktarılır. Ayrıca tükürükte ağrıyı azaltan doğal bir ağrı kesici de bulunmaktadır.
Öpüşmek endişeyi azaltır ve oksitosin seviyesini artırır. Oksitosin huzur sağlayan yatıştırıcı bir hormondur.
Öpüşme sırasında meydana çıkan endorfin morfinden 200 kat daha kuvvetlidir.

 


Öpüşmenin Erkekler Üzerindeki Etkisi


Öpüşmek kadınları ve erkekleri farklı şekilde etkileyebiliyor. Öpüşme eylemi, iki cinsiyet için de bağlayıcı bir etkide bulunuyor. İlişkilerde ilk öpüşme oldukça fazla anlam taşıyor. Erkekler genellikle öpüşmeye kadınlardan daha az önem veriyor. Hatta yapılan araştırmalar, erkeklerin öpüşme olmadan cinsel birliktelik yaşayabileceklerini de gösteriyor. Bununla birlikte gerçekten sevdikleri bir kadınla öpüşmek, erkeklerin de ayaklarını yerden kesiyor. Öpüşme kur yapma ritüelinin bir parçası olduğu için, erkekler öpüştükleri kadına daha fazla değer verme eğiliminde oluyor. Öpüşme ile kişiler arasındaki karmaşık kimyasal dokuların iletilmesi, erkeğin karşısındaki kadının doğru kadın olup olmadığına dair his sahibi olmasını sağlıyor.


Öpüşmenin Püf Noktaları


Her ne kadar öpüşme eylemi başlı başına çiftleri birbirine bağlayan bir ritüel olsa da, öpüşmenin püf noktalarını öğrenerek karşınızdakini daha da mutlu edebilir ve heyecanlandırabilirsiniz. Öncelikle ilk öpüşme konusunda büyük beklentilere sahip olmamakla başlayın. İlk öpüşmeniz belki filmlerdeki gibi olmayabilir ama büyük beklentilere sahip olmamak o anın daha çok tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.
Öpüşmek, romantik bir eylem olmalıdır. Bunun için çok vahşi olmaktan kaçının. Sıcak ve ağır davranırken ıslaklığın da aşırı olmamasına dikkat etmek gerekir. Öpüşürken aşırı derecede tükürük olması sizin ve karşınızdaki kişinin rahatsız olmasına sebep olabilir. Tabii, öpüşmeden önce en çok dikkat etmeniz gereken konu ise kişisel hijyeninizdir. Öncelikle ağzınızda herhangi bir yara çıktıysa öpüşmeyin. Uçuk ve aft gibi ağız yaraları öpüşme ile karşınızdaki geçmeye müsaittir. Öpüşmeden önce nefesinizin taze olması da oldukça önemlidir. Mutlaka dişlerinizi fırçalayın ve öpüşme öncesinde ağzınızın kokmadığından emin olun!

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...