Başarılı Bir Evliliği İnşa Etmek Ve Sürdürmek İçin Rehberler

Başarılı ve tatmin edici bir evlilik her partnerin sürekli çalışmasını gerektirir. Aşağıdakiler başarılı bir evliliği elde etmek ve sürdürmek için bazı yararlı rehberleri içerir:

Başarılı Bir Evliliği İnşa Etmek Ve Sürdürmek İçin Rehberler
Başarılı Bir Evliliği İnşa Etmek Ve Sürdürmek İçin Rehberler admin
loading...

 

1- Eşinizin özel hissetmesini sağlayın. O kişiyle birlikteyken kendimiz hakkında hissettiklerimiz nedeniyle aşık oluruz. Aşkımız sona erse de bu o kişinin kendimiz hakkında artık iyi hissettirmemesindendir.

2- Kendi mutluluğunuz ve kişisel gelişiminiz için olduğu kadar eşinizin mutluluğunu çoğaltmanın, kişisel gelişiminin ve iyi-oluşunun yollarını arayın.

3- Partnerinizle çatışmaları çözüme kavuşturmak için, kazan-kaybet tekniği yerine Kayıpsız sorun çözme yaklaşımını kullanmaya çalışın. Önemsiz hatalar ve can sıkıntıları konusunda hoşgörülür ve kabullenici olun.

4- Partnerinize sahip olmaya, baskı yapmaya yada denetlemeye çalışmayın. Ayrıca partnerinizi, görüşlerinizin, değerlerinizin, inançlarınızın ya da kişisel sevdiklerinizin ve sevmediklerinizin kopyasına dönüştürmenin yollarını aramayın.

5- Hereksin duygu durumunda inişler ve çıkışlar arasında bir salınım olduğunun farkında olun. Partneriniz iniş döngüsündeyken düşünceli ve anlayışlı olun.

6- Tartışmalar meydana geldiğinde -ve onlar meydana gelecektir- adil dövüşmeye çalışın. Tartışmayı eldeki sorunla sınırlayın ve geçmişteki olayları ve kişisel nitelikleri dövüşün dışında tutun.

7- Şefkatli olun, hoş olayları paylaşın, iyi bir arkadaş ve iyi bir dinleyici olun.

8- İletişim hatalarını açık tutun. Küçük ya da önemsiz sorunları sineye çekmeyi öğrenin. Sizin için önemli olan endişeleri dile getirin ama diğer kişiye saldırmadan, onu suçlamadan ya da tehdit etmeden, ben mesajlarını kullanmaya çalışın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...