Yeşil pasaportlara sıkı takip

Kurumlarından aldıkları izin belgelerini fotokopi yaparak defalarca yurt dışına çıkan yeşil pasaportlular takibe alınıyor. Bundan sonra izin belgelerinde görev tarihi mutlaka belirtilecek ve fotokopi kabul edilmeyecek.

Yeşil pasaportlara sıkı takip
Yeşil pasaportlara sıkı takip Handan
loading...

15 Temmuz sonrası yurt dışına çıkışlara getirilen sınırlamayı fotokopi yöntemi ile delen ve aynı belge ile defalarca yurt dışına çıkan yeşil pasaportlu memurlara sıkı takip geliyor. Yeşil pasaport ile yurt dışına bu yolla çıkanların takip altına alındığını belirten yetkililer, geçmişe dönük araştırma da yapılacağını söylediler.

TARİH OLACAK

Kurumlara gönderilen yazıda yurt dışına çıkmak için kurumlarından izin belgesi alan kişiler mutlaka çıkış ve giriş tarihlerini belirtecek ve görev yazısında mutlaka bu tarihler olacak. Alınacak izin belgelerin fotokopilerinin kabul edilmeyeceği belirtilirken, fotokopilerde kabul edilmeyecek.

FOTOKOPİ İLE NASIL OLUYOR?

Yurt dışına çıkmak isteyen yeşil pasaportlular, kurumlarından aldıkları ve üzerinde çıkış tarihi belirtilmeyen yazıları alarak aynı yazıdan fotokopi çektirerek çıkış yapıyorlardı. Birçok görevli fotokopiyi kabul etmese bile çoğunluk asıl olmayan yazıları kabul ettiği için yeşil pasaportlular istedikleri zaman yurt dışına çıkıyordu.

KUMARHANELER DE TAKİPTE

Öte yandan Bulgaristan’a gazinolara giden ve burada şans oyunlarını oynayanlarda takip altında. Özellikle devlet memurlarının takip edildiğini belirten yakın kaynaklar, “ Buralarda verilen paralar memurun maaşının çok üzerinde. Bu nedenle araştırma sürüyor ve kazancından fazla harcayan memurlar ile ilgili araştırma yapılıyor. Özel hayat kavramı var ama 1 lira kazanan bir memur 10 lira harcıyorsa dikkat çekiyor” diyerek, araştırmanın sürdüğünü söylediler.

Turgay Balcı

 

http://www.edirnehaber.org/haber/25316/yesil-pasaportlara-siki-takip.html

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...