Ağız Kokusunu Evde Geçirmenin En Basit 5 Yolu!

Ancak ağız kokusunu evde kendi başınıza çözmek ve kesin çözüm bulmak istiyorsanız evde ağız kokusu için bir kaç bitkisel çözüm yolu deneyebilirsiniz.

Ağız Kokusunu Evde Geçirmenin En Basit 5 Yolu!
Ağız Kokusunu Evde Geçirmenin En Basit 5 Yolu! Handan
loading...


Hiç bir şey kötü nefes kokusu kadar utanç verici olamaz. Başkalarının yanına yanaşamaz, çekinir utanırsınız. Hatta bir elinizle kötü nefes kokusu karşı tarafa gitmesin diye kapatırsınız. Genel olarak kötü ağız kokusunun nedeni ağız hijyeninin iyi yapılmadığı taktirde olur. Bunların dışında sigara, tütün, kirli protezler, diş çürükleri, apse gibi başlıca nedenlerden ağız kokusu oluşur.

ÇEMEN OTU

Çemen yapraklarından yapılmış bir bardak çay kötü nefesin gitmesini sağlar. Çemen otu içinde ağız içerisindeki bakterileri yok edici ve ağız kokusunu giderici bileşenler vardır.

 

MAYDANOZ

Maydanozu dilerseniz direk olarak çiğneyip, yutabilir. Dilerseniz maydanoz suyu içebilir veya ağzınızı gargara yapabilirsiniz.

KARANFİL

Karanfil bir çok bitki bilimcisi tarafından bitkisel ilaç diye adlandırılır. Karanfil, anti-septik özelliği ile ağızdaki bakterileri anında yok eder. Dişler arasında kalan artıkların bakteri üretimini durdurur ve ağızdaki tatsız kokuyu yok eder.

 

TARÇIN

Tarçın, ağız içerisindeki bakteri salgınını durdurur ve kötü nefesten sizi kurtarmaya yardımcı olur. Bu yöntem için bal, tarçın ve limon üçlüsünden bir karışım yapın. Karışımın üstüne ılık su ekleyin. Bu karışımı gargara olarak kullanacaksınız. Dilerseniz karışımı bir kavanoz içerisine yapabilir ve dilediğiniz zaman gargara için kullanabilirsiniz.

REZENE

Ağız kokusuna bitkisel çözüm arıyorsanız rezene kullanabilirsiniz. Rezene, nefesinizi tazelemek için en iyi bitkidir. Ayrıca anti-mikrobik özelliği ile ağzınızdaki bakteri ve mikropları anında yok eder.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...