Çocuklarda Öğrenme Bozukluğuna Sebep Olan Unsurlar!

Özellikle çocuk yaşta ortaya çıkan disleksi yani öğrenme bozukluğu hastalığı birçok sebebe bağlı ortaya çıkabiliyor. Öğrenmede güçlük çeken çocukların bu hastalığa yakalanmış olma olasılığı oldukça büyüktür.

Çocuklarda Öğrenme Bozukluğuna Sebep Olan Unsurlar!
Çocuklarda Öğrenme Bozukluğuna Sebep Olan Unsurlar! Handan
loading...

Çocuklarda görülen öğrenme güçlüğü özellikle ebeveynler tarafından derslerde başarısızlık ve tembellik olarak görülmektedir. Bu tür hastalıklarda anne ve babanın bilinçli olması çok önemlidir. Öğrenme güçlüğü beynin bazı fonksiyonlarındaki aksamayı gösterir ama bir hastalık değildir. Özel ve farklı bir durum olarak değerlendirilmesi gerekir” diye konuştu. Çocukların maalesef ellerinde olmayan bu durum karşısında evladı suçlamak yanlış bir davranış olmakla beraber bu durum bir hastalık olmaktan ziyade bir farklılık olarak görülmelidir.

AİLELERİN ÇOCUKLARINA OLAN TUTUMU ÇOK ÖNEMLİ!

Bu problemin ortadan kalkması isteniyorsa ailelerinde çocuklarıyla birlikte eğitim alarak bu konuda bilinçlenmeleri gerekmektedir. Bu farklılığı zamanında fark edilip önlemlerin de erkenden alınması da çocuklar üzerinde büyük fayda sağlayacaktır. Eğer erkenden önlem alınmazsa çocukların öğrenmeyi bırakarak pes etmesiyle karşılaşılabilir. Bu da eğitim hayatının başarısız ve zorlu geçmesine sebep olur. Bu durumla karşılaşmamak adına çocukların yanında olmak onlara destek vermek ve ilerlemeleri adına motivasyon sunmak da önemlidir. Tedavi yöntemleri arasında ilaçla tedavi bulunmamakla beraber çocuklar pikolojik tedavi yöntemiyle iyileştirilip bu farklılıktan hızla sıyrılabiliyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...