Bugün nefes alıyorsam Atatürk sayesindedir

Koçak, kendisinin yer aldığı 5. sınıf sosyal bilgiler kitabından “Atatürkçülüğü ve Atatürk İnkılaplarını Öğreniyorum” ve “Atatürk İlke ve İnkılapları” bölümlerinin çıkarılmasına üzüldüğünü böyle anlattı

Bugün nefes alıyorsam Atatürk sayesindedir
Bugün nefes alıyorsam Atatürk sayesindedir Handan
loading...

Mersin'de 5'nci sınıf sosyal bilgiler kitabında yer alan, Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu'nun kurucusu, ödüllü yönetmen, oyun yazarı ve oyuncu Ümmiye Koçak, müfredatta konu olmasının kendisini sevindirdiğini, ancak Atatürk'ün çıkarıldığı yönündeki iddialara çok üzüldüğünü söyledi. Yer aldığı projelerden artan zamanını kent merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki yayla konumundaki Arslanköy'deki evinde sürdüren Koçak, Real Madrid'in dünyaca ünlü futbolcusu Cristiano Ronaldo ile rol aldığı reklam filminin ardından ders kitaplarında yer almasıyla  yeniden gündeme geldi.
12ercan10cm

Toroslar'ın eteğinde mütevazı bir yaşam sürdüren Koçak, müfredatta yer almasının kendisini sevindirdiğini belirterek şöyle devam etti:
“Çünkü hayalim de buydu. Torunlarıma iyi bir isim bırakmaktı, ama üzülmedim mi tabii ki üzüldüm. Herkesin yeri ayrıdır, Atatürk'ümüzün yeri bambaşkadır. Bugün nefes alıyorsam Atatürk'ün sayesinde alıyorum. Bize kadınlık haklarımızı ilk önce Atatürk verdi.”

(DHA)
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...