Tehlikeli durumlardan kurtulmanızı sağlayacak 10 etkili yöntem

Tehlikeli durumlardan kurtulmanızı sağlayacak 10 etkili yöntem
Tehlikeli durumlardan kurtulmanızı sağlayacak 10 etkili yöntem Handan
loading...

Kabul etmemiz gerekir ki dışarısı geceleri oldukça tehlikeli bir hal alıyor. Hele hele büyük şehirlerde gece dışarı çıkmak büyük cesaret istiyor. Başımıza ne zaman ne geleceği belli değil. Biz de özellikle kadın okuyucularımız için tehlikeli durumlardan kurtulmanızı sağlayacak 10 etkili yöntemi bulduk. Hiç ihtiyacınız olmaması dileğiyle.
Sevdiğin konularda arkadaşlarınla işbirliği yap
BU KONUDA YAZMAK İSTER MİSİN? ▸
10. El bağından kurtulmanın yolu
Burada kilit nokta ip ile eliniz arasında boşluk bırakmak. Bunun için ellerinizi sıkıp birbirine yapıştırın. Daha sonra da ileri geri hareketlerle ipi gevşetmeye çalışın.
9. Banttan kurtulmak
Ellerinizi yukarı kaldırın ve büyük bir hız ile aşağı doğru doğru vurun. Elleriniz arkadan bağlı olsa bile bu yöntem işe yaracaktır.
8. Vücudun hassas yerlerini hatırlayın
Özellikle saldırgan daha güçlü ise sürpriz kozunu oynamak zorundasınız. Vücudun hassas bölgelerine direk ve güçlü bir şekilde vurun. Bu size zaman kazandıracaktır.
7. Telefonunuzun güvenlik uygulamalarını kullanın
Modern hayatın sunduklarını iyi kullanın. Nerede olduğunuzu bildirecek FamilyLocator, bsafe gibi uygulamaları kullanın.
6. Elinizdeki cisimleri kullanın
Elinizdekileri kullanmayı öğrenin. Örneğin çanta bıçaklı bir saldırıya karşı iyi bir kalkan görevi görebilir. Boynunuza doladığınız şalı saldırganın yüzüne atarsanız kaçmak için zaman kazanabilirsiniz. Anahtarı parmaklarınızın arasına sıkıştırırsanız yumruğunuz daha fazla zarar verir. Yaratıcı olun!
5. Biber gazını kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurun
Saldırgan aniden karşınıza çıkabilir. Bu sebeple el çabukluğuna ihtiyacınız var. Eğer biber gazınız varsa (yoksa edinin!) her an ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurun.
4. Bilekten yakalanmanız halinde yapacağınız hamle
Eğer saldırgan sizi bileğinizden yakalamışsa yapmanız gereken şey şu: Elinizi sertçe saldırganın baş parmağına doğru çevirin. Fakat bu hamleyi sert şekilde ve hızlıca yapmak zorundasınız. Eğer saldırgan ne yaptığınızı anlarsa bileğinizi daha sert sıkabilir.
3. Saçtan yakalanmışsanız yapmanız gereken hamle
İki elinizle saldırganın bileğini tutun. Bu size belli bir kontrol gücü verecektir. Daha sonra ayaklarınızdan güç alıp hareket ederek saldırganın ellerini gevşetmeye çalışın. Bu durumda saldırgan oldukça avantajlı konumdadır bu sebeple bacak kaslarınıza büyük iş düşüyor.
2. Boğazdan yakalanmışsanız yapacağınız hamle
Ön taraftan saldırıya uğramışsanız daha geniş hamle yelpazesine sahipsiniz. Kasıklara sertçe vurmak ya da gözleri oymak en etkili yöntemlerdendir.
1. Arabadaysanız
Eğer güvenmediğiniz bir kişinin aracına binecekseniz başka birine aracın rengini, modelini, plaka bilgilerini ve bindiğiniz yeri söyleyin. Eğer araba içinde saldırıya uğrarsınız da kişinin hassas noktalarına sertçe vurarak karşılık vermeye çalışın.
 

 

 

https://storia.me/tr/@nactrem/listeler-2gjyav/tehlikeli-durumlardan-kurtulmanizi-saglayacak-4gqqpd?key1=haber&key2=reklam&key3=cpc

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var