Telefondan O Sitelere Girenler İçin Uyarı: Bir Kere Bile Girmişseniz...

Telefonunuzdan bir kere bile uygunsuz içerikli sitelere giriş yapmışsanız siz de şifrelerinizin çalınması tehlikesi ile karşı karşıyasınız. İşte telefondan o sitelere girenleri bekleyen tehlike.

Telefondan O Sitelere Girenler İçin Uyarı: Bir Kere Bile Girmişseniz...
Telefondan O Sitelere Girenler İçin Uyarı: Bir Kere Bile Girmişseniz... Handan
loading...

Akıllı telefonların ve internetin yaygınlaştığı son dönemlerde uygunsuz sitelere eğilim de oldukça artmış durumda. Öyle ki yapılan araştırmalar, her 3 gençten en az birinin internet üzerinden uygunsuz sitelere girerek uygunsuz görüntüler izlediğini ortaya çıkardı. Ancak telefonlarından uygunsuz sitelere girenleri bekleyen tehlikeler var. O tehlikeler ise telefonlarınıza bulaşcak virüsler. Eger telefonunuzdan bir kere bile bu sitelere girmişseniz telefonunuza virüs bulaşmış olabilir. 

Dünyanın en büyük porno sayfalarına bulaşan zararlı bir virüs tehlike saçıyor. Özellikle Chrome üzerinden yayılan Kovter isimli bu zararlı virüs, bir güncelleme şeklinde bilgisayar ve telefonlara saldırıyor.

Bu virüs telefonunuza bulaştığı anda telefond kayıtlı tüm şifrelerinizi, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarınızı ele geçirebiliyor. Yani tehlike epey büyük boyutlarda!

Öte yandan Kovter isimli bir virüs, sitenin arka planında çalışıyor ve gizli bir şekilde reklamlara tıklatarak para kazanıyor. Kullanıcılar ise neler olup ne bittiğinin farkına bile varamıyor.

Hürriyet

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...