Ünlü Profesör Özgür Demirtaş’tan eğlenceli soru. Sizin cevabınız ne?

Ünlü Profesör Özgür Demirtaş'tan tüm takipçilerine eğlenceli ve ilginç bir soru geldi. Twitter hesabından paylaştığı sorunun cevabını dün aşam saat 22:00'de yanıtlayan Özgür Demirtaş, verilen cevapların da neden doğru olmayacağına dair eğlenceli açıklamalar yaptı. İşte o 'Hangi kova önce dolar?' sorusunun yer aldığı tweet...

Ünlü Profesör Özgür Demirtaş’tan eğlenceli soru. Sizin cevabınız ne?
Ünlü Profesör Özgür Demirtaş’tan eğlenceli soru. Sizin cevabınız ne? Handan
loading...

İlk önce hangi kova dolar?Soru aslında bir kaç gündür sosyal medya paylaşım sitelerinde gündeme gelmişti. Ancak ünlü Profesör Özgür Demirtaş soruyu kendi sosyal medya sayfasına taşıdı ve takipçileri ile birlikte soru üzerinden keyifli bir zaman geçirdi. İşte o eğlenceli paylaşım ve ‘Hangi kova önce dolar’ sorusu…
Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle
 Takip et
Özgür Demirtaş ✔@ProfDemirtas
Küçük bir zeka sorusu:
Hangi kova ilk önce dolar? Yanıtı saat 22:00'de vereyim:
17:58 - 30 Eki 2017
 4.824 4.824 Yanıt   1.112 1.112Retweet   1.763 1.763 beğeni
Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik
PROFESÖR ÖZGÜR DEMİRTAŞ KİMDİR?
K. Özgür Demirtaş Ankara'da dünyaya geldi. İlkokul eğitimini Manisa'nin Salihli ilçesinde tamamladı. Orta okul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. Üniversite yerleştirme sınavında Türkiye'de ilk 50 öğrenci arasında yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği'ni başarı ile tamamladı.
Amerika Birleşik Devletleri, Boston College'da ana dalından farklı bir dal olan Finans alanında 5 yıl içerisinde doktora çalışmalarını tamamlayarak 27 yaşında (2003 yılında) doktor ünvanını kazandı.
2003 yılında, Yardımcı Doçent ünvanını alarak Baruch College City University of New York‘ta göreve başladı. Yine 2003 yılında, Finans bölümü içerisinde ve 2004 yılında, İşletme Fakültesi içerisinde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında, tüm ana bilim dalları ve tüm fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek “Üstün Öğretim Madalyası'nı” Madison Square Garden'da aldı. 2012 yılında New York University (NYU) Stern School of Business Finans Bölümü'nde en yüksek öğretim değerlendirmesini aldı.
Çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde (Journal of Monetary Economics, Management Science, Journal of Financial and Quantitative Analysis ve Journal of Business Economic and Statistics) yayınlandı. 25'in üzerinde akademik yayın yaptı. Kitap çalışması Elsevier tarafından basım için kabul edildi. İlki 2004 yılında olmak üzere, araştırmaları City University of New York tarafından 6 sene boyunca ödüllendirildi.
31 yaşında Doçent Doktor ve yine 2007 yılında, Tenür (ömrünün sonuna kadar City University of New York'ta çalışma ve üniversiteden çıkarılamama hakkı) ünvanlarını aldı.
2010 yılında Sabancı Üniversitesi'nden İşletme Fakültesi Finans Kürsü Başkanlığı ve Profesörlük teklifi aldı. Yine aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve İskoçya'da yapılan 1 Milyon profesör için yapılan 10-Milyon'u aşkın öğrenci değerlendirmesi sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi.
2012 yılı Eylül ayında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Tenür hakkını bırakarak Sabancı Üniversitesi'ne Finans Kürsü başkanı olarak katıldı. Yine 2012 yılında Marie Curie Araştırma Fonunu almaya hak kazandı. 100,000 Euro değerindeki Proje, AB tarafından, Türkiye genelinde, Ekonomi dalında kendi proje başvuru döneminde desteklenen tek proje oldu.

Resmi Twitter'da görüntüle

 Takip et

Özgür Demirtaş @ProfDemirtas

Küçük bir zeka sorusu:

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, aynı zamanda, Türkiye'nin ilk Tasarruf ve Finansal Okur Yazarlik Derneğinin (FODER) Kurucu Yonetim Kurulu üyeliğini, ve Türkiye Genç Işadamları Derneği (TUGIAD), TAYSAD ve DASK Danişmanlıklarini da üstlenmiştir.

 

Sözcü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ömer     2017-10-31 3
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var