Şemdinli'deki Şehitlerimizin Kimlikleri ve Memleketleri Belli Olmaya Başladı

Hakkari Şemdinli'de çıkan çatışmada 6 askerimiz ile 2 güvenlik korucumuz şehit oldu. Şehitlerimizin kimlikleri ve memleketleri belli olmaya başladı.

Şemdinli'deki Şehitlerimizin Kimlikleri ve Memleketleri Belli Olmaya Başladı
Şemdinli'deki Şehitlerimizin Kimlikleri ve Memleketleri Belli Olmaya Başladı Handan
loading...

Bu sabah saatlerinde Irak tarafından Türkiye'ye girmek isteyen bir grup terörist ile güvenlik güçlerimiz arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 2 güvenlik korucumuz ile 6 askerimiz şehit oldu. 

TSK'DAN AÇIKLAMA

Çıkan çatışmanın ardından Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bir açıklama yapıldı. TSK tarafından yapılan açıklamada "02 Kasım 2017 Perşembe günü Hakkari ili Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde, bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız ile 2 güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Çıkan çatışmada 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlara devam edilmektedir." ifadelerine yer verildi. 

ŞEHİTLERİMİZİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Hakkari Şemdinli'deki şehitlerimizin kimlikleri ve memleketleri belli olmaya başladı. Buna göre sadece 6 şehidimizin kimlikleri ve memleketleri belli oldu. Şehitlerimizi ise şöyle;

# Sözleşmeli er Sercan Kara (Isparta)
# Sözleşmeli er Emre Karaaslan (Bursa)
# Sözleşmeli er Ömer Küçük (Hatay)
# Piyade uzman çavuş Gökhan Kurak (Zonguldak)
# Korucu Osman Yeşil
# Korucu Alaattin Tekin

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...