15 Bin Suriyeliye Çalışma İzni Verildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2018 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 15 bin Suriyeliye çalışma izni verildiğini açıkladı.

15 Bin Suriyeliye Çalışma İzni Verildi
15 Bin Suriyeliye Çalışma İzni Verildi Handan
loading...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2018 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapmış olduğu sunumda önemli açıklamalarda bulundu.

15 Bin Suriyeliye Çalışma İzni

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamasında, Kasım ayı itibari ile 15 bin 22 Suriyeliye çalışma izninin verildiğini aktardı. Sarıeroğlu yeni çalışmaların da devam edeceğini aktardı.

Suriyeliler için yeni proje çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 2 yıldır 15 binden fazla çalışma izni verilen Suriyeliler için yeni projeler hayata geçiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, söz konusu projelere ilişkin açıklamasında; Mesleki profillerinin çıkarılması, nitelikli olanların belgelendirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak” ifadelerine yer verdi.

Engelliye Kamuda İstihdam

Bakan Sarıeroğlu, engelli memur alımına da değinerek, 2018 yılı ilk çeyreğinde 5 bin engelliye kamuda istihdam sağlanacağını aktardı. Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, 2018 yılı ilk çeyreğinde 5 bin engelliye kamuda istihdam sağlanacağı vurgulayarak; Engelli açık kontenjanımız 23 bin 623’ü özel sektörde, 464’ü kamuda olmak üzere toplam 24 bin 87’dir. Engelli kontenjan fazlası çalışan sayısı ise 10 bin 559’dur” sözlerine yer verdi.

Kamupersoneli.net

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var