Geceleri Uyutmayan Geçmeyen Öksürüğe Kesin Çözüm – Anında Rahatlayacaksınız

Geceleri Uyutmayan Geçmeyen Öksürüğe Kesin Çözüm – Anında Rahatlayacaksınız
Geceleri Uyutmayan Geçmeyen Öksürüğe Kesin Çözüm – Anında Rahatlayacaksınız Handan
loading...

Öksürük bildiğiniz üzere soğuk mevsimlerde yetişkin ve çocuk bir çok insanı etkiliyor. En az soğuk algınlığı kadar ciddi ve muhtemelen de ondan çok daha rahatsız edici bir hastalık olduğu kesin. Özellikle geceleri, yattığınız zaman nükseden öksürük gibisi yoktur. Art arda öksürdüğünüzde çok çabuk yorulur ve uyuyamazsınız. Ciğerleriniz dışarı çıkacakmış gibi olur.

Şiddetli öksürmeniz halinde boğazınız acır ve başınız ağrımaya başlar. Öksürük şurupları ise biraz başınızı döndürür ve yorgun hissettirir.

Gıcık haline gelen öksürüğü geçirmek için evde kolayca yapacağınız harika bir önerimiz var. Öksürük şurupları yerine tamamen doğal olan bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Önerimiz ballı bandajlar. Göğsünüzün üzerine koyduğunuz zaman öksürüğü azaltır. Çocuklar için öksürük şurubuna nazaran daha faydalıdır.


 


Malzemeler :

1 yemek kaşığı organik bal
1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
1 çay kaşığı un
Kumaş parçası, bandaj veya mendil
Bant

Hazırlanışı :

1 yemek kaşığı hindistancevizi yağını ısıtın. 1 yemek kaşığı organik bal ve 1 çay kaşığı un ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı 1 mendilin üstüne iyice yayın. Göğüsünüzün üzerine bantla yapıştırın. 1 gece boyunca bekletin.

Eğer çocuklara uygulayacak iseniz 2-3 saat kadar bekletin. Bu yöntemi haftada birkaç kez öksürük kesilene kadar tekrarlamaya devam edin.

Not: Öksürme sebebiniz; astım, allerji gibi hastalıklar da olabilir. Bu yüzden her ihtimale karşı, uzman bir doktora başvurmanız gerekir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var
Doğduğun ayın şifresi: Hangi ayda, hangi hastalık riski var