Evde Kendi Kendinize Doğal Antibiyotik Yapmayı Öğrenin Hastalanınca Hemen İlaçlara Başvurmayın!

Bu doğal antibiyotik faydalı, kolay yapılan ve maliyetsiz bir ilaçtır. Aynı zamanda diğer antibiyotiklerde kullanım sonrası yan etkilere sıklıkla rastlansa da, bunun kullanımından sonra hiçbir yan etki oluşmaz.

Evde Kendi Kendinize Doğal Antibiyotik Yapmayı Öğrenin Hastalanınca Hemen İlaçlara Başvurmayın!
Evde Kendi Kendinize Doğal Antibiyotik Yapmayı Öğrenin Hastalanınca Hemen İlaçlara Başvurmayın! Handan
loading...

Birçoğumuz antibiyotiklerin,  sebebi bakteri olan ve çok zararlı yan etkileri bulunan enfeksiyonları geçirecek kadar güçlü olduğunun farkındayız. Ne yazık ki günümüzün hapı yutan toplumu, büyüyen antibiyotik direnci tehlikesiyle birlikte çok fazla antibiyotik kullanıyor. Problem o kadar büyük ki süt ve et ürünleri gibi fabrika yemeklerinin içinde antibiyotik bulundu.


 
Doğa, bu tür bakteriyel enfeksiyonları geçirmek için bitkilerin farklı bölümlerinden oluşan çeşitli bitkisel ilaçları güvenli ve etkili olduğu için bizlere sunuyor. Bu, geleneksel tıp sisteminde birçok durumda gelişebilecek hastalıkları tedavi etmek için yüzyıllardır kullanılan bir yöntemdir.

Doğal antibiyotikler çok eşsiz bir mekanizma içindeymişçesine hareket eder yani buna ek olarak bakteriyel etkiyi de söyleyebiliriz. Bağışıklık sistemini harekete geçiriyorlar,
iltihaplanmayı önleyici ve anti septik özellikleriyle de bakterinin oluştuğu alanları keşfedip engelliyorlar, aynı zamanda temizliyorlar.

Bilim insanları iç ekosistemimize daha az zarar verecek çözümler aradığından, belirli yiyeceklerde ve çaylarda bulunan doğal antibiyotik özelliklerin üzerine çalışmalar yapma konusunda önemli bir ilgileri oluşmuştur.

 

İçindekiler
1 diş sarımsak

1 yemek kaşığı bal

2 yemek kaşığı zencefil tozu

½ yemek kaşığı toz kırmızı biber

½ yemek kaşığı tarçın

1 desilitre taze limon suyu

Hazırlanışı
Ezilmiş sarımsağı, zencefil tozunu, toz kırmızı biberi ve tarçını limon suyuna ekleyin. Bütün malzemeleri karıştırın ve en son balı boca edin.

Elde ettiğiniz şurubu 3 saat boyunca oda sıcaklığında bekletin. Şurubu ağzı kapalı cam bir kaba koyun ve buzdolabına atın.

Kullanımı
Her sabah aç karnına bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için 1 yemek kaşığı bu şuruptan için. Eğer zaten üşüttüyseniz, günde 3 kere her yemekten önce 1 yemek kaşığı tüketin.

Neden işe yarıyor?
Bal: Balın iltihaplanmayı önleyici doğal bir etkisi var ancak tüm ballar eşit yaratılmadı tabii ki. Yeni Zelanda’dan gelen Manuka balında üzüm asidinin aldehit formu denilen metilglioksal (MG) bileşeni bulunmaktadır. MG’nin, Manuka balına anti bakteriyel özelliğini veren madde olduğu düşünülüyor. Manuka yaraları tedavi etmek için en iyi yöntem ancak bu tıbbi kullanıma uygun bir baldır çünkü yara pansuman malzemesi olarak sterilize edilerek paketlenirler.

Sarımsak: Sarımsağın çok kuvvetli bir anti bakeriyel etkisi olduğunu gösteren birçok araştırma bulunmaktadır. Yapılan bir araştırma da doğal bir sarımsak türünde anti bakteriyel özelliğin ortaya çıktığını göstermektedir. Bu çalışmanın araştırmacılarına göre sarımsağın çoklu ilaç patojenlerinin üzerinde bir etkisi var ve bu yüzden de ilaca dirençli mikrobik hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.


 
Daha etkili antibiyotik etkilerin ortaya çıkması için sarımsağın ezilmesi, birkaç dk oksijene maruz kalması ve çiğ tüketilmesi gerekmektedir.

Zencefil: Zencefilin içinde bulunan gingerol, zingeron ve shogol gibi bileşenler nti bakteriyel etkiyle bağlantılıdır. Buna ek olarak Ayurveda tıp sisteminde ağrı kesici olarak kullanılmakta ve iltihap sökücü bir özellik göstermektedir. Zencefil günlük olarak tükettiğiniz yemeklerin arasında yer alması gerek çok fantastik ve tedavi edici bir yiyecektir. Yemeğinizin içine 2-3 tutam serpilmiş veya ezilmiş zencefil günlük ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Antibiyotik direncinin bu kadar yükselişte ve alarmda olduğu bir dönemde bakteriyel enfeksiyonlarla savaşmak için daha doğal ve sağlıklı alternatif tedavi yöntemlerine başvurmak çok daha akıllıca olacaktır. Aynı zamanda sağlığımızı tümden arttıracak organik, doğal ve antibiyotiksiz ürünleri tüketmeyi unutmamakta çok önemlidir. Antibiyotiği gereksiz şekilde tüketmenin de önüne geçmemiz gerekmektedir çünkü bu sindirim sistemimize ve immun fonksiyonumuza zarar verebilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Milli Piyango sonuçları! Milli Piyango sıralı tam liste 2018
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...
Canan Karatay'dan kurtlu elma tavsiyesi...